A női bajnokságban és a Magyar Kupában ezüstérmes Soproni Postás érdekében szólalt fel a parlamentben Szijjártó Péter (Fidesz). A képviselő szólt arról, hogy a Magyar Posta Rt. nem utalt át 60 millió forintot a csapatot működtető Postás Sport Kft.-nek, holott tavaly júniusban erre reklámszerződést kötöttek. Szijjártó Péter úgy fogalmazott, hogy az állami vállalat ezzel a „megszűnés rémének árnyékát vetette a hazánk nemzetközi képviseletére is jogosult csapatra”. Mesterházy Attila, a GYISM politikai államtitkára válaszában közölte, hogy a minisztérium közvetít a megoldás érdekében.
Úgy tudjuk, hogy Szűts Ildikó, a posta korábbi humánerőforrás-főigazgatója tavaly júniusban levélben még ígéretet tett az említett, 48 millió forint (+ áfa) kifizetésére, a decemberben kiállított számlát azonban nem rendezte a cég. Idén márciusban Szűts Ildikó – immár vezérigazgató-helyettesként – a sporttörvényre hivatkozva semmisnek nyilvánította a szerződést.
Információink szerint komoly befektető érdeklődik a Soproni Postás iránt, ám a többségi tulajdonost képviselő Lukács Zoltán korábban hangsúlyozta, semmiképpen nem válnak meg az általuk ellenőrzött 60 százalékos üzletrésztől. A csapat még nem széledt szét; Meszlényi Róbert vezetőedző és a játékosok egyelőre várnak, bár érdeklődőben nincs hiány.
A horvát kormányfő óva intett a vámháborútól
