A nézők sokatmondó kritikája

-LABDARÚGÁS- A 27. fordulót bonyolították le a hét végén a labdarúgó NB I-ben. A legfontosabb kérdések még nem dőltek el, így a hátralévő öt fordulóban derül majd ki, melyik csapat szerzi meg a bajnoki aranyat (jelenleg az FTC van lépéselőnyben az MTK-val szemben), s melyik kettő kényszerül búcsúzni a Békéscsaba, Kispest, Dunaferr, esetleg Sopron négyesből. Született egy csúcs is a fordulóban, amire azonban senki nem lehet büszke: Győrben a Siófok elleni mérkőzésen 500 néző ült a lelátókon… Zalaegerszegen kiálltak a szurkolók Bozsik Péter vezetőedző mellett, akinek a klubvezetés nem hosszabbította meg a június végén lejáró szerződését.

Róth Ferenc
2003. 05. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kispesti futballisták ezúttal nem tudtak semmit hozzátenni ahhoz, hogy a csapatuk bent maradjon az első osztályban (bár sokat nem csináltak ezért augusztus óta sem), ugyanis a korábban lejátszott, Dunaferr elleni meccsük miatt (nyert a csapat 3-1-re) ezúttal csak azért szoríthattak, hogy az ellenlábasok ne győzzenek. Azok megtették a szívességet: a Békéscsaba és a Sopron is kikapott, így változatlanul harcolhatnak azért, hogy megőrizzék első osztályú tagságukat.

A Békéscsaba Zalaegerszegen szenvedett 3-0-s vereséget, ami nem meglepő, sokkal inkább papírforma. A szurkolók meg úgy döntöttek, hogy kiállnak Bozsik Péter mellett, s a találkozó előtt tüntetést szerveztek, jelezve, nem az edzőben látják a hibát, sokkal inkább a klubvezetésben amiatt, hogy a Manchestert verő csapat csak az alsóházban szerepel. Az más kérdés, hogy csupán kétezren voltak a lelátókon, ami jelzi, hogy nyártól mindent újra kell kezdeni a tavalyi bajnokcsapatnál. Megint nem találkozott a vágy és a realitás.

Ezzel a nézőszámmal, mármint a kétezerrel, elégedettek lehettek volna Győrben. Ott ugyanis jószerivel annyian ültek csupán a széksorokban a Siófok elleni meccsen, mint egy jobb megyei rangadón. Az ötszázas nézőszám olyan kritikája a mai magyar futballnak, amely mindent elárul. A találkozó színvonala viszont arra enged következtetni, hogy ennek a „bátor” ötszáznak is vissza kellene adni a belépő árát.
A Ferencváros Debrecenbe utazott, hogy megkezdje folytatásos fellépését a DVSC ellen. (A szombati bajnoki után kedden ismét megmérkőzik a két csapat, akkor a Magyar Kupa döntőjében találkoznak a Puskás Ferenc-stadionban.) Az 1-1-es döntetlen után a bajnokesélyes Fradi akár elégedetten utazhatott haza, a rájátszás második körét előnnyel várhatja, ugyanis a vasárnap esti MTK–Újpest találkozó után is maradt az előnyéből.
S ha már a nézőszámot is megemlítettük a Győr–Siófok mérkőzés kapcsán… A 27. forduló hat találkozójára alig valamivel több mint tízezren voltak kíváncsiak – még jó, hogy volt egy hatezres DVSC–FTC mérkőzés –, ami sokatmondó kritika, s arra enged következtetni, hogy mindenki nagyon várja már a végét.
***
A 27. forduló jegyzőkönyve
Az 1–6. helyért: Debrecen–Ferencváros 1-1 (0-1) Debrecen, 6000 néző, vezette: Makai. Debrecen: Tomic – Bernáth, Éger, Flavio Pim, Szekeres – Kiss (Belényesi, 64.), Habi, Sándor, Sketiani (Böőr, 46.) – Bajzát, Sumudica. Vezetőedző: Szentes Lázár. Ferencváros: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Balog, Szkukalek (Keller, 56.) – Bognár, Lipcsei, Zováth, Leandro – Gera, Jovic (Penksa, 63.). Szakmai igazgató: Garami József. Gólszerzők: Sumudica (70.), illetve Flavio Pim (7., öngól).
Győri ETO–Siófok 1-1 (0-0) Győr, 500 néző, vezette: Hajdó. Győri ETO: Sebők – Regedei, Salamon, Böjte – Füzi K., Jäkl, Kartelo, Németh N. – Herczeg (Weitner, 67.), Priskin (Jovanovic, 46.), Bajevszki. Szakmai igazgató: Varga Zoltán. Siófok: Németh G. – Pantic, Kuttor, Koller – Grósz, Kovács (Juhász, 59.), Schultz (Usvat, 85.), Schwarcz, Soós (Szabó, 71.) – Fülöp, Csordás. Vezetőedző: Csank János. Gólszerzők: Bajevszki (82. – 11-esből), illetve Szabó (73.).
MTK–Újpest
A 7–12. helyért: Sopron–Videoton 0-2 (0-0) Sopron, 1800 néző, vezette: Saskőy. Sopron: Farkas – Szabados, Lambulic, Tóth I. – Majoros, Lazic (Horváth A., 83.), Pintér, Somogyi, Balaskó (Csiszár, 64.) – Sira (Javrujan, 54.) Tóth M. Vezetőedző: Komjáti András. Videoton: Végh – Szalai, Vochin, Ristic, Kóczián – Tóth B. (Kunzo, 40.), Pomper, Tóth N., Szabó – Korsós (Dvéri, 61.), Paleikov (Róth, 46.). Vezetőedző: Bicskei Bertalan. Gólszerző: Pomper (79.), Tóth N. (91.)
Zalaegerszeg–Békéscsaba 3-0 (1-0) Zalaegerszeg, 2000 néző, vezette: Bede. Zalaegerszeg: Bardi – Kocsárdi, Szabó Z., Csóka, Szamosi – Nagy L., Molnár, Ljubojevic (Sabo, 78.), Koplárovics – Kenesei (Gyánó, 81.), Egressy (Józsi, 69.). Vezetőedző: Bozsik Péter. Békéscsaba: Fekete – Schindler, Fehér, Cseke (Kereszturi, 46.), Bujáki – Kovács N., Bánföldi, Grujic, Vincze Z. – Tóth Gy. (Ursz, 61.), Hoffmann (Miculescu, 78.). Vezetőedző: Supka Attila. Gólszerzők: Kenesei (8.), Egressy (50.), Szabó Z. (55.).
A 27. fordulóból előre hozott mérkőzés: Dunaferr–Kispest-Honvéd 1-3.
góllövőlista. 18 gólos: Illés (MTK); 16 gólos: Kenesei (ZTE); 14 gólos: Sumudica (Debrecen); 13 gólos: Kovács Z. (Újpest), Tököli (FTC); 12 gólos: Tóth M. (Sopron); 10 gólos: Horváth F. (Újpest), Szanyó (Győr), Zavadszky (MTK).
Következik. 28. forduló, 1–6. helyért, május 9., péntek: MTK–Ferencváros (m2); május 10., szombat: Győr–Debrecen, Siófok–Újpest. A 7–12. helyért, péntek: Kispest–Békéscsaba; szombat: Dunaferr–Sopron, ZTE–Videoton.
*
A labdarúgó NB I/B 29. fordulójában: Nyírség–Fót 1-2, Balassagyarmat–Monor 4-0, Diósgyőr–Tatabánya 0-1, Kecskemét–Százhalombatta 0-0, Haladás– Szolnoki MÁV 1-1, BKV Előre–Pécsi MFC x-x, Hévíz–Celldömölk x-x, Rákospalotai EAC–Büki TK x-x, Pápa–Kaposvári Rákóczi x-x.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.