Ötezer futó – ez meggyőző bizonyíték a 10. K&H olimpiai maratoni váltó szlogenjére, amely szerint együtt, hatfős váltóban könnyebb lefutni a maratoni távot. A hét-hét kilométert teljesítő csapattagok kezdő emberei Gyurcsány Ferenc sportminiszter indítására vágtak neki az első résztávnak.
A versenyt a válogatott atléták váltója nyerte meg, 2:07 óra alatt teljesítve a 42 kilométert. Összehasonlításul: az utolsó helyen célba ért stafétának viszont majdnem öt óra kellett a táv leküzdéséhez. A médiabajnokságot harmadszor nyerte meg a Szuperinfó, a SztárSport és a Spuri Magazin előtt.
A Budapest Sportiroda következő versenye az általános és középiskolásoknak kiírt 2. Bee suliváltó lesz június 15-én a Sportszigeten.
Maratoni váltó, 6x7032,5 m. Férfiak: 1. Nike Bowerman 2:07:10. Nők: 1. Miki Team 2:37:25.
És ön mit tud Sosztakovicsról?
