Az olimpiai kvalifikációs világversenyek mellett az egyik legnépesebb sportesemény, az Universiade háttérbe szorult. Pedig 174 ország több mint 7000 sportolójának versenyén a jövő olimpiai bajnokai is küzdöttek a dél-koreai Teguban. A 83 fős magyar csapat fele minden bizonnyal a görög fővárosban is szerepel majd egy év múlva. A Nemzetközi Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség (FISU) a versenyek előtt tartotta tisztújító közgyűlését, amelyen hatalmas lobbizások folytak a választások előtt. Ebben a szavazási csatában a negyed százada jól és elismerten dolgozó Frenkl Róbert vereséget szenvedett.
A sportversenyeken a három legnagyobb létszámmal részt vevő kínai, orosz és hazai csapat osztozkodott az érmek döntő többségén, a nem hivatalos éremtáblázatban is ez lett a végső sorrend. A közepes nagyságú magyar csapat a 14. helyen végzett. A három arany-, két ezüst- és hét bronzéremmel jelentősen feledtette együttesünk a két évvel ezelőtti pekingi szerényebb szereplést, amikor csak hat bronzérmet nyertek sportolóink.
A 16 fős atlétacsapatunk háromnegyede szerepelt a döntőkben, a magasugró Győrffy Dóra aranyérmes lett, a vágtázó Szabó Enikő és a kalapácsvető Botfa Péter ezüstérmet nyert, Ajkler Zita pedig harmadik helyezést szerzett távolugrásban.
Cselgáncsban 68 ország versenyzői indultak, Kosztolánczy György győzelme egyenesen szenzációsnak számított, és Rajcsányi, valamint Neu bronzérme is jelzi a sportág erejét. Csapatunk pedig úgy lett bronzérmes, hogy a dél-koreaiak kivételével mindenkit megvert.
Teniszben, tornában és női kosárlabdában sportolóink csalódást okoztak ugyan, míg vívásban a két éremnél – a kardozó Decsi Tamás és a férfi párbajtőrcsapatunk lett dobogós – többet vártunk. A férfi vízilabdázók viszont remekeltek, 38 év után nyertek újra aranyérmet, ráadásul csodálatos játékkal.
Egészségesebb lehet az ingatlanpiac
