Nem növelte a vb Párizs esélyét

-OLIMPIA- A vasárnap befejeződött atlétikai világbajnokság főszervezője, Jean Dussourd magabiztosan jelentette ki: az 1998-as labdarúgó- és a múlt heti atlétikai világbajnokság sikeres megrendezése után rendkívül sportszerűtlen lenne, ha 2012-ben nem Párizs adhatna otthont a nyári olimpiának. A kilenc év múlva sorra kerülő olimpia megrendezésére kilenc város jelezte pályázati szándékát: Párizs mellett London, New York, Isztambul, Lipcse, Moszkva, Madrid, Havanna és Rio de Janeiro.

Salánki Miklós
2003. 09. 02. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vitathatatlan, hogy a 2012-es rendezésre jelentkező városok között jó eséllyel szerepelhet Párizs, amelynek „befogadóképessége” kiemelkedő, remek a metróhálózata, és sportlétesítmények tekintetében is jól áll. Sok minden szól a világ egyik legszebb városa mellett, a múlt héten megrendezett atlétikai világbajnokság viszont nem erősítette, hanem gyengítette a francia pályázatot. Jean Dussourd érvei közül az egyedüli pozitívum az volt, hogy a Stade de France-ban remek hangulatú versenyeket rendeztek, igaz, a közönség általában csak akkor jött lázba, ha francia atléta szerepelt. A házigazdák szerint a csodálatos közönség sem tudja feledtetni viszont a rendezés hiányosságait.
Az előző három évtizedben nem sok olyan atlétikai világversenyt rendeztek, amelyen az időrend enynyire csak tájékoztató jellegű lett volna, a rendezés csúszott, s a betervezett ünnepélyes eredményhirdetések többségét csak másnap tudták megtartani. Pedig a korábbi hat helyett kilenc napig tartottak a versenyek, de így is szinte mindennap késve fejeződtek be. Augusztus 30-án, szombaton csak döntőket rendeztek, mégsem tudták az időrendet betartani, ezért szinte mindegyik eredményhirdetés elmaradt.
A világ 175 országában a televíziós közvetítéseken keresztül követhették nyomon az eseményeket. Sajnos a közvetítés szerkesztése rossz volt, az ügyességi számok döntői alig kerültek a képernyőre. A női távolugrás fináléjában az aranyérem sorsa az utolsó sorozatban dőlt el, s amikor a francia Barber szenzációs ugrással megnyerte az aranyérmet, a szerkesztő hibájából az egész világ a férfi 4´100 méteres váltó egyik középfutamára készülő vágtázók várakozását láthatta.
A főszervező, Dussourd szerint nagyszerű visszajelzéseket kaptak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Atlétikai Szövetség vezetőitől. Ennek némileg ellentmond, hogy a NOB elnöke, Jacques Rogge éppen akkor volt a helyszínen, amikor az amerikai vágtázó John Drummond sztrájkolt, Gyulai István, a nemzetközi szövetség főtitkára pedig lapunknak nyilatkozta, hogy naponta szóvá tették a rendezőknek a hiányosságokat.
Párizs vitathatatlanul az egyik esélyese a 2012-es olimpiára pályázó városok versenyfutásának, de ha esetleg győz, akkor azt nem a múlt heti atlétikai világbajnokság rende

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.