Nehéz lenne rangsort felállítani, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében melyik magyar csapat ért el nagyobb bravúrt, hiszen az FTC és a Dunaferr egyformán sikerrel zárta a legjobb nyolc között rendezett első mérkőzést. Kezdjük a Ferencvárossal, már csak az időrend okán is.
A vasárnap délutáni találkozóra megtelt a népligeti csarnok, ami, BL-negyeddöntőről lévén szó, nem számítana rendkívüli eseménynek, csakhogy az idényben mindössze másodszor történt meg a Fradi-pályán, s ez már önmagában is szokatlan. Az pedig még inkább, hogy a zöld-fehér együttes hazai pályán esélytelenebbnek számít riválisánál, márpedig az ismert okokból átalakult FTC még otthon sem mehetett biztosra a végső győzelemre érdemesnek tartott dán Slagelse ellen. Az erőviszonyokhoz legyen elég annyi, hogy az ellenfélnél nem a kétszeres olimpiai bajnok Camilla Andersen számított a legnagyobb sztárnak, hanem a szerb-montenegrói Petrovics, aki ezúttal is igazolta, hogy vitathatatlanul a világ egyik legjobb átlövője: 11 találatig jutott a Népligetben.
Petrovics mellett persze a többi sztár is hasonló teljesítményt nyújtott, nem véletlen, hogy Németh András, az FTC vezetőedzője a mérkőzést követően elismerően nyilatkozott: „Ha nem az ellenfél kispadján ülök, magam is élveztem volna a Slagelse első félidejének játékát.” A szünetben, 16-14-es vendégvezetésnél meg is jegyezte játékosainak a szakember, bravúrt csak akkor érhetnek el, ha kevésbé tisztelik ellenfelüket, s bátrabban játszanak.
Az edzői intelem hatott, s a második félidőben nem a világsztárok csillogtak, hanem a lelkes ferencvárosiak, akiknek a neve Európában ugyan nem kelt félelmet, de akarásuk, elszántságuk előtt a legjobbak is fejet hajtanak. Így tett néhány hete a nem kisebb klasszisokból álló norvég Larvik, s így most a Slagelse. A siker főszereplője vitathatatlanul a kapus Sugár Tímea volt, de a többiek sem sokkal maradtak el tőle, s a nagy összefogás eredménye lett a 30-28-as ferencvárosi győzelem. Lehetett volna nagyobb is a különbség, de a vendégek ugyancsak világhírű edzője, Anja Andersen 27-24-es FTC-vezetésnél kétségbeesetten időt kért, s ha a vereséget nem is úszhatta meg, a hátrányt minimalizálta. Ez sem volt kis pofon a csöppet sem szerény ellenfélnek, amely az egész idény során sem a dán bajnokságban, sem a Bajnokok Ligájában nem érezhette meg a vereség ízét.
Valami hasonló, sőt még nagyobb kínt érezhetett a szerb-montenegrói Podgorica, hiszen saját közönsége előtt kóstolt bele a kudarcba. A házigazdák korábban ugyan kifejezetten örültek, hogy a Dunaferr ellen játszhatnak a nyolc között.
Talán kissé alábecsülték a világbajnoki ezüstérmes válogatott gerincét adó együttest, illetve a világ legjobb kapusát, Pálinger Katalint. Az ezúttal is tündöklően védő kapus talán még Sugár teljesítményét is felülmúlta, s döntően neki köszönhető, hogy rögtön a mérkőzés elején 7-2-re elhúzott a Dunaferr. Tíz lövésből nyolcat védett, persze a fölényes vezetéshez kellett a jó támadójáték, ezért ne feledkezzünk meg Ferlingről és Nagy Ivettről sem, akik pazar gólokkal tehermentesítették a legnagyobb sztárt, Radulovicsot. A jobbátlövőt ugyanis követő emberfogással semlegesítették a hazaiak, s annyit el is értek, hogy a szokottnál kevesebbszer, mindössze hét esetben volt eredményes. A 31-26-os dunaújvárosi siker ellenére a hazaiak hálásak lehetnek a szlovák játékvezetőknek, mert ha ők nem tartják szinte folyamatosan emberhátrányban a vendégeket, akkor még nagyobb lett volna a vereségük. Az ötgólos idegenbeli diadal után a hét végi visszavágón már elvárható a továbbjutás.
Ugyancsak sikerrel küzdött meg a játékvezetők ellenszenvével a Győr, amely a nagy EHF-kupa negyeddöntőjében a dán Gudmétól csupán 28-26-ra kapott ki, pedig tízszer annyit volt emberhátrányban, mint a hazai együttes. Nem mondhatja el ezt a Vác, amely felháborító bíráskodás mellett 30-15-re kikapott az osztrák Hypo Niederösterreich otthonában a női kézilabda KEK-negyeddöntő első mérkőzésén.
Szexbotrány sodorja válságba a spanyol kormányt
