Kósa Lajos polgármester nem érti, vajon Debrecen miért lett kegyvesztett, miközben olyan városok stadionprogramjai kapnak támogatást, amelyeknek a csapata távol van a nemzetközi szinttől.
– Gyurcsány Ferenc sportminiszternek nemcsak érdekes, izgalmas meccsekre kellene eljönnie ide, hanem akkor is, amikor a támogatásokról kell dönteni – nyilatkozta a polgármester, utalva arra, hogy az UEFA-kupa harmadik fordulójában, a Bruges elleni mérkőzésen a politikus is ott volt a lelátón.
Kósa számára érthetetlen, hogy a DVSC mögött messze lemaradó békéscsabaiak, illetve diósgyőriek stadionprogramját támogatja a kormányzat, a debreceniek kérésétől viszont elzárkózik – vélekedett Kósa.
A város készen áll az új stadion újjáépítésére, hiszen a 3,5 milliárdos beruházásból csak egymilliárdnyi állami forrásra tartana igényt. A többit félretett pénzből és befektetői forrásokból finanszírozná.
Szilágyi Sándor, a DVSC ügyvezetője sem érti az elutasító magatartást.
– Abban az egyedülálló helyzetben vagyunk, hogy sem a játékosoknak, sem a szállítóknak nem tartozunk, s hiteltartozásunk sincs. Mindezek ellenére a legszegényesebb és legelavultabb stadionban vagyunk kénytelenek játszani.
***
van, aki igen… Oláh Lajos szerkesztőségünkbe eljuttatott közleménye szerint az MSZP megyei területi szövetsége támogatja a nagyerdei stadion rekonstrukcióját.
Debrecen építkezne, Gyurcsány nem
Akár el is tilthatja az UEFA DVSC Oláh Gábor utcai stadionját a nemzetközi mérkőzések rendezésétől, mert a klublicenc legutóbbi minősítése szerint Debrecen egyetlen működő stadionja nem felel meg az előírásoknak. A város kiváltaná az elavult pályát, 3,5 milliárd forintból felújítaná a nagyerdei stadiont, ám a kormányzat 2006-ig nem kívánja támogatni a tervet.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!