Holnaptól éretten játszhat

T e n i s z Hétfőn kezdődik a wimbledoni teniszbajnokság, ahol tavaly Kapros Anikó szenzációs játékkal a harmadik fordulóig jutott. A magyar játékos az utóbbi hetekben nem elsősorban a teniszre, sokkal inkább a tanulásra összpontosított, hiszen az idén érettségizik, ám a mai szóbeli vizsga után már teljes erővel a sportra koncentrál.

Sütõ-Nagy Zsolt
2004. 06. 17. 20:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Különleges az idei esztendő Kapros Anikó életében, hiszen tavaly az angol nyílt teniszbajnokságon elért sikerével berobbant a legjobb százba, majd januárban az Austral Openen, Mandula Petrát emlékezetes csatában legyőzve, a negyedik fordulóig jutott. A jó sorozatnak köszönhetően a világranglistán a 46. helyre lépett előre, s ezzel biztosította helyét az athéni olimpián. Azóta azonban a tanulás került előtérbe, ami az utóbbi hónapokban a játékán is meglátszik.
– A sportban az olimpiai részvétel kiharcolása volt a legfontosabb az idén, s miután sikerült, a tanulás lett fontosabb – mesél az utóbbi hónapok nehézségeiről Kapros Anikó. – Nagyon fárasztó egyeztetni a két dolgot. A versenyekre vittem magammal a könyveimet, s minden lehetséges pillanatot kihasználtam a tanulásra. Az írásbeli óta ugyan többet tudtam edzeni, de a konditerembe csak kevésszer jutottam le. Ma fejezem be az érettségit, s attól kezdve ismét a tenisz kerül az előtérbe.
Erre szükség is van, ugyanis Wimbledonban komoly kihívás vár rá: a tavalyi sikerek miatt sok pontot kellene megvédenie. Londonban persze bármi megtörténhet, ez a legkiszámíthatatlanabb Grand Slam-torna, hiszen a mezőny évente csupán két-három füves pályás viadalon vesz részt.
– Éppen ezért nincs akkora jelentősége, ki mennyit gyakorol füvön, sokkal inkább annak, hogy a gyors talaj mennyire felel meg a stílusának. Aki pötyögős, védekező teniszt játszik, annak nehezebb, de én szeretem, mert ott jól érvényesül a keményebb stílusom. Az sem katasztrófa, ha nem tudom megismételni a tavalyi eredményemet, az első százból akkor sem esem ki, a következő hónapokban pedig behozhatom a lemaradást.
Az idén először az olimpián is lehet világranglistapontokat gyűjteni, ezért az athéni szereplés nem csupán presztízskérdés.
– A Roland Garros óta kemény borításon készülök. Vidéken ugyan van már füves pálya, de nem járt volna annyi előnnyel, ha ott edzek, mint amekkora fáradság a sok utazás. Nagyobb baj, hogy a hazai pályák nincsenek igazán jó állapotban, most is egy összevissza töredezetten gyakorolok. Éppen emiatt Wimbledon után kimegyek három hétre az Egyesült Államokba, ahová meghívtak egy csapatversenyre. Kaliforniában lesz a központ, ami kiváló felkészülés az olimpián várható negyvenfokos melegre, ráadásul ugyanúgy, mint Athénban, kemény borításon játszhatok, napi egy meccsel visszanyerhetem a formámat.
A rendkívül tehetséges játékos, aki 2000-ben megnyerte az Austral Open juniorversenyét, úgy érzi, a következő esztendőkben válhat igazán éretté, s akkor már a legjobbak közé is bejuthat.
– Sokakkal ellentétben én csak tizenegy évesen vettem részt életem első versenyén, sőt a szüleim később sem erőltették, hogy korán kezdjem a játékot a felnőttek között. Tizenhét évesen többnyire juniortornákon indultam, s most a kényszerből erényt próbálok kovácsolni, hiszen így remélhetően tovább is bírom majd a versenyzést. Nem hiszem, hogy bármiről is lemaradtam volna. Mandula Petra 26 éves, most lett igazán jó játékos, s még remek évei lehetnek. Nekünk magyaroknak a legnagyobb hátrányunk az ellenfelekkel szemben a rosszabb menedzselés, ami még a legjobb ötven közé kerülve is érezhető, nekem például a mai napig nincs egyéni szponzorom.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.