– Megvalósul a nagy álom?
– A lehetőséget mindenesetre megkaptam, pontosabban ugyan még sem Cloudék, sem mi nem írtunk alá semmit, de kilencven százalékra teszem, hogy létrejön a meccs. Nem panaszkodhatok, amerikai világbajnoktól Amerikában vehetem el az övét, ha jól tudom, ilyesmire kevés európai volt képes, Tomasz Adamek például. De Joe Calzaghe sem üres kézzel érkezett a tengerentúlra, hanem címekkel, úgy verte meg Roy Jonest és Hopkinst.
– Azért önnek is van múltja, ha momentán vb-öve nincs is.
– Éppen ezért lenne kiemelkedő, ha sikerülne a WBO és WBC után egy harmadik szervezetnél is a csúcsra érni. Nem is főképp én, hanem az emberek, a szurkolók tartják ezt számon, legalábbis az óriási érdeklődésből ezt szűröm le. Én ugyanúgy készülök rá, mint a többi mérkőzésre, előbb itthon, aztán a Németországban, majd közel egy hónapot kint, Amerikában.
– Ahol, mint korábban nyilatkozta, az erkölcsi, szakmai és anyagi hasznot célozza meg. S el is találja?
– Ha nyerek, az előbbi kettőt mindenképpen, anyagilag viszont ennél többre számítottam. Ám ha a pénzért csinálnám, bele sem vágtam volna.
A teljes interjút a Magyar Nemzet csütörtöki számában olvashatja.