Nemzetközi magyar bajnokság

Az év elején még senki sem gondolta volna, hogy az úszó Eb-nek és az ob-nak ugyanaz lesz a helyszíne.

Ballai Attila
2012. 03. 27. 15:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az év elején még senki sem gondolta volna, hogy az úszó Eb-nek és az ob-nak ugyanaz lesz a helyszíne, ám mivel Antwerpen visszalépése miatt Debrecen lépett elő a kontinensverseny házigazdájává, a 114. országos magyar bajnokság egyben nemzetközi Eb-tesztverseny is lesz. Így a csütörtöktől vasárnapig zajló ob-n az előfutamokat és a döntőket is az Eb menetrendjéhez igazították, ráadásul több külföldi induló emeli nemzetközi viadallá a magyar „belharcot”. A dél-afrikai Chad Le Closról, aki tavaly megnyerte az őszi összetett Világkupa-sorozatot, 2010-ben pedig rövid pályás világbajnok lett 200 pillangón Dubajban, még csak azt sem állíthatjuk, hogy az Eb-re tesztelne, a görög Joannisz Drimonakosz – 200 pillangón ő a 2008-as Eb-aranyérmes – viszont ezt is megteheti. Rajtuk kívül román, szlovén, szlovák, szerb, valamint szomszédnak igazán nem tekinthető kuvaiti és indonéz úszók neveztek.

A magyarok közül az Egyesült Államokban készülő, de az Eb-re majd hazatérő Hosszú Katinka kivételével minden menő rajtkőre lép. Ez annyiban is érthető, hogy a nemzetközi szövetség, a a FINA által hivatalosan akkreditált esemény lévén az ob-n is teljesíthetők az olimpiai szintidők. Panaszunk eddig e tekintetben nem lehet, hisz míg a teljes londoni magyar küldöttség létszáma pillanatnyilag 89, az úszók közül 13-an rendelkeznek A-, öten pedig B-szinttel, és mivel a már kvalifikált 4x200-as női gyorsváltó további két kvótát jelent, a londoni magyar úszócsapat összlétszáma máris húsz fő. Kiss László szövetségi kapitány szerint azonban ez még csak részsiker, ő legalább 25-27-es listát remél május végére.

Ami a másik „vizes” sportágat, a pólót illeti, némileg talán meglepő, hogy Nagyvárad lehet a Bajnokok Ligája négyes döntőjének a házigazdája (Bővebben>>>). Annál is inkább, mert romániai csapatnak elméleti esélye sincs a Final Four tagságára, a negyeddöntőben ugyanis három horvát, két-két magyar és montenegrói, valamint egy olasz alakulat küzd a továbbjutásért. Ám az eredeti helyszín, Róma bedobta a törülközőt, mert a 2009-es világbajnokságról is ismert vizes komplexum tőszomszédságában, a Foro Italicóban rangos tenisz ATP-tornát rendeznek a május 11-12-i időpontban. Nagyvárad egyrészt azért logikus választás, mert a magyar és a délszláv csapatoknak sem elérhetetlen a távolság – más kérdés, hogy a négybe jutás elérhető-e. Az április 18-i visszavágón mindenesetre a Szeged kétgólos hátrányból várja a Mladost Zagrebet, a Vasas pedig mínusz négyről indul a Jug Dubrovnikkal szemben. Talán mindkettejük számára plusz ösztönzőt jelent az új fejlemény, hogy Szent László városában foglalhatnák el az európai klubpóló trónját.

Bár erre Benedek Tibornak, Kásás Tamásnak és Madaras Norbertnek kedvezőbbek a kilátásai, hiszen ők a Pro Recco légiósaiként érkeznek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.