Bajban az Európa-bajnok

Elutasították Zivile Balciunaite fellebbezését, amelyet a női maratonfutás Európa-bajnoka egy évvel ezelőtt – doppingvétség miatt kiszabott – kétéves eltiltása ellen nyújtott be.

WL
2012. 04. 02. 15:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A litván szövetség hétfőn jelentette be, hogy tavalyi döntését a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) helybenhagyta, a 33. születésnapját kedden ünneplő atléta eltiltása így szeptember 6-án jár le, azaz nem lehet ott a július 27-én kezdődő londoni nyári olimpián.

Balciunaitét várhatóan megfosztják 2010-es Eb-elsőségétől, mivel vizeletében túlzott mértékben volt jelen a tesztoszteron és az epitesztoszteron. Az aranyat nagy valószínűséggel a barcelonai kontinensviadalon mögötte második orosz Najlia Julamanova kapja majd meg.

Balciunaite az első litván sportoló, aki futószámban érmet nyert az Európa-bajnokságok történetében, és hazájában ő volt az első nő, aki Eb-aranyat szerzett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.