A selejtezősorozat múlt szerdai nyitányán Ukrajnában 77-71-re alulmaradt magyarok kezdték jobban a szombathelyi mérkőzést, csakhamar 7-2-re elhúztak, és főként Horváth Ákos kosaraival 14-13-ra megnyerték a nyitónegyedet. A folytatásban fordult a kocka, ugyanis 2 hazai pontra 12 érkezett válaszul (16-25). A Dnyipropetrovszkban 21 pontot szóró Hanga Ádám és a honosított Trotter Obie is belelendült, de a vezetést nem sikerült visszavenni, a félidőben 33-38 volt az állás.
Térfélcsere után az osztrákok Mahalbasic és Schreiner találataival tartották előnyüket, amelyet a kihagyott büntetők ellenére a 28. percben sikerült három pontra faragni (50-53) a magyar csapatnak. A harmadik játékrész hajrájában aztán a nemrég Rómába igazolt Lóránt Péter révén – 17 perc után először – kiegyenlített Rátgéber László együttese (57-57). Az utolsó szakaszban a vendégcsapat négy perc alatt csak három pontot hozott össze, csakhogy Trotterék sem jeleskedtek, újabb büntetők maradtak ki. Három perccel a záró dudaszó előtt, 66-69-ről egy 8-0-ás rohamot mutatott be a magyar válogatott, Hanga bedobta első tripláját, az osztrák kapitány pedig 40 másodperc alatt kétszer is időt kért, de már nem tudta megakadályozni a vereséget.
Az 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó magyarok pénteken Horvátországgal találkoznak Eszéken. A csoportokból az első két helyezett, illetve a négy legjobb harmadik vehet részt a 2013-as szlovéniai kontinenstornán.
Eredmény, C csoport, 2. forduló:
Magyarország–Ausztria 81-75 (14-13, 19-25, 25-21, 23-16)
A legjobb magyar dobók: Lóránt 19, Hanga 17, Trotter 11, Horváth 10, Trepák 10.
Az Eb-selejtezők további programja:
augusztus 24.: Horvátország–Magyarország, Eszék 20 ó
augusztus 27.: Magyarország–Ciprus, Pécs 19 ó
augusztus 30.: Magyarország–Ukrajna, Pécs 19 ó
szeptember 5.: Ausztria–Magyarország, Schwechat 20:20 ó
szeptember 8.: Magyarország–Horvátország, Szombathely 19 ó
szeptember 11.: Ciprus–Magyarország, Nicosia 18 ó