Shane-nel mindegy, hol vagyok

Lehet, hogy hamarosan tananyag lesz a világ testnevelési egyetemeinek úszó szakedzői kurzusain a Tusup–Hosszú-féle „versenyzéssel készülni a nagy versenyekre” szisztéma.

Magyar Nemzet
2013. 08. 26. 3:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Hogyan találták ki a Seychelle-szigeteket? Úgy rémlik, ott is versenyzett tavaly karácsony táján
– Az nem a Seychelle-szigetek volt, hanem Réunion, bár tagadhatatlan, közel fekszik egymáshoz a két szigetcsoport, az Indiai-óceánban, valahol a Madagaszkár–Zanzibár-tengely mentén. Shane-nel (Shane Tusup, Hosszú Katinka férje) választottuk ki, szép, egzotikus szigetek, esküvő céljára jobbat el sem tudna képzelni az ember. Azt beszéltük Shane-nel, hogy mindenképpen tengerparton keljünk egybe, hát itt van tengerpart bőven.

– Nagy lesz a násznép? Gondolom, a távolság, a nem elhanyagolható költségek határt szabtak
– Kilencen leszünk, apu, anyu, a bátyáim, az egyik sógornőm és Shane szülei. Meg persze mi ketten.

– Az interneten láttam azt a gyönyörű herendi teáskészletet, amelyet Orbán Viktor miniszterelnöktől kapott. Mit szólt hozzá?
– Annyira büszke voltam rá, hogy azonnal kiraktam a Facebook-oldalamra!

A sikert sikerre halmozó sportolónőről itt olvashat részletesebben.

– Véletlen, hogy kétnyelvű a Facebook-profilja?
– Nem, hanem természetes. Los Angelesben jártam a Dél-kaliforniai Egyetemre, ott úsztam négy évig a Trojans csapatában, és hát Shane anyanyelve is az angol.

– Jól érzékelem, hogy egy kicsit világpolgár lett önből?
– Jól, de ez nem jelenti azt, hogy elvesztettem volna a magyarságomat, vagy hogy ne Baján érezném magam a legjobban, a testvéreim, a szüleim, a régi barátaim közelségében. A négy Los Angeles-i év alaposan átalakított, egy kicsit más ember lettem, mint amilyen 2008 augusztusában voltam.

– Amennyiben?
– Azért az nem akármekkora elhatározás volt a részemről, amikor 19 évesen fogtam egy bőröndöt, és meg sem álltam Los Angelesig. Nagyon féltett a családom, de muszáj volt mennem, mert úgy éreztem, nem jutok sehová sem úszóként, ki kellett próbálnom valami mást. Odakint aztán egészen más világba csöppentem.

– Azt sejtjük, mert egészen más ember is lett önből! Kicsit „amerikanizálódott”, már olyan értelemben, hogy sugárzik önből az a fajta pozitív világ- és életszemlélet, amely csak az amerikaiakat jellemzi.
– Nézze, az elmúlt négy év nagyon kellett nekem Ahogy kiértem a USC-re, rögtön megcsapott az a már-már abszurd mértékben pozitív szemlélet, ami tényleg az ottaniak sajátja. Mindenki mosolygott rám, mindenki biztatott, mindenki örült a sikereimnek

– Tényleg örült, vagy csak úgy tett, mintha örülne?
– Először azt hittem, tényleg örül. Néhány hónap után úgy tűnt, hirtelen több száz új barátom lett, aztán később kiderült, hogy ezek a gyorsan köttetett barátságok erősen felszínesek, és valójában csak kevés igaz amerikai barátom van. Igen, ebben a nagy harsányságban van egy cseppnyi művi, de ettől eltekintve tényleg megváltoztatja az embert, hogy odakint sohasem félig üres a pohár, hanem mindig félig tele van. És minden mellékzöngéjével együtt is, ennek a szemléletnek is köszönhetem, hogy 2009 nyarán Rómában világbajnok lehettem a 400 méteres vegyes úszásban.

(Ch. Gáll András)

A teljes interjút a Magyar Nemzet hétfői számában olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.