Risztov ezüstérmes az Eb-n

Olimpiai bajnokunk végig az élbolyban haladt 10 kilométeren, a hajrát csak van Rouwendaal bírta jobban nála.

GB
2014. 08. 13. 13:10

A német főváros déli agglomerációjához tartozó Grünauban, festői szépségű tavon kialakított pályán vágott neki a mezőny az olimpiai távú viadalnak, amelyen négy, egyformán 2500 méteres kört teljesítettek a versenyzők.

A debreceni színekben szereplő Risztov Éva és a szegedi Olasz Anna is végig a 10-11 tagú élbolyban haladt, és a hajrá felé közeledve az első négytől kissé lemaradva az 5-7. helyen tempózott.

Az utolsó 200 métert az olimpiai bajnok bírta a legjobban, a célegyenesben fokozatosan tört előre, és végül csak a holland Sharon van Rouwendaalt nem tudta befogni.

Olasz Anna szintén kiválóan finiselt, és 2013-as barcelonai teljesítményét megismételve ötödik helyen csapott célba. A szám harmadik magyarja, Szilágyi Nikolett, aki Risztov klubtársa, a 15. helyet szerezte meg a 30 tagú mezőnyben.

Eredmények, női 10 km, Európa-bajnok:
Sharon van Rouwendaal (Hollandia) 1:56:06.9 ó
2. RISZTOV ÉVA 1:56:08.0
3. Aurora Ponsele (Olaszország) 1:56:08.5
...5. OLASZ ANNA 1:56:10.7
...15. SZILÁGYI NIKOLETT 2:00:45.8

A brit Daniel Fogg sikerét hozta a nyíltvízi úszók 5 kilométeres férfiversenye a berlini úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján. Legjobb magyarként Rákos Patrik 11. lett. Fogg jelentős, több mint húsz másodperces előnnyel, 53:41.4 órás idővel csapott a célba két német, Rob Muffels és a sokszoros világbajnok Thomas Lurz előtt. Az egyéni indításos, 25 főt felvonultató viadalon, amelyben a rajthelyről percenként követték egymást a résztvevők, három magyar is indult. Rákos Patrik a 11. helyen végzett, Papp Márk 15., Székelyi Dávid pedig 23. lett.