Tsonga kiütötte Dokovicot Torontóban

Sima vereséget szenvedett az elsőként rangsorolt Novak Dokovic a torontói tenisztorna harmadik fordulójában.

KG
2014. 08. 07. 20:33

A világranglista éllovasa 63 perc alatt kapott ki a 13. helyen kiemelt Jo-Wilfried Tsongától úgy, hogy mindössze négy játékot tudott nyerni.

A francia teniszező sorozatban elszenvedett 12 vereség után győzte le ismét szerb ellenfelét. Egymás elleni mérlegük 14:6 Đoković javára.

Tsonga a következő fordulóban a brit Andy Murray-vel csap össze, aki mérkőzés nélkül lépett tovább a nyolcaddöntőből. Ellenfele, a francia Richard Gasquet hasizomsérülés miatt nem állt ki csütörtökön.

Ugyancsak váratlan vereséget szenvedett a harmadikként rangsorolt svájci Stanislas Wawrinka. Őt a dél-afrikai Kevin Anderson ejtette ki.

Đoković (szerb, 1.) – Tsonga (francia, 13.) 2:6, 2:6
Anderson (dél-afrikai) – Wawrinka (svájci, 3.) 7:6 (10-8), 7:5