Saját közönsége kifütyülte a világbajnokot

Csúnyán felsült az átalakított német csapat a vb-döntő visszavágóján. Az argentinok 4–2-re nyertek.

2014. 09. 03. 20:47

Mindkét oldalon több hiányzó akadt. A németeknél mindenekelőtt a válogatottságot lemondott Miroslav Klose, Philipp Lahm, Per Mertesacker trió, továbbá sérülés, illetve gyenge forma miatt Mats Hummels, Bastian Schweinsteiger, Shkodran Mustafi, Jérome Boateng, Mesut Özil és Sami Khedira. Az argentinoknál Lionel Messi, Ezequiel Garay, Maxi Rodríguez és Rodrigo Palacio jelentett sérültet, de ne legyünk meglepődve, ha a hét végi bajnokira valamennyien felépülnek.

Nem éppen a világbajnoki döntő tempójában kezdődött a mérkőzés. Két kihagyott német helyzet (Gómez és Kroos) után az argentinok szereztek vezetést. Di María beadását Sergio Agüero vágta a hálóba. A második vendégtalálatot is Di María készítette elő, ezúttal Lamela bombázott Neuer kapujába, A félidő zárásaként Gómez  újabb ziccert puskázott el – füttyszó kíséretében vonultak pihenőre a németek.

Sokáig a folytatás sem alakult jobban, pillanatok alatt újabb két argentin gól született, 50 perc után 0–4 volt az állás!

A németek ezután összekapták magukat. S bár egyenlíteni nem tudtak 0–4-ről, mint két éve a svédek ellenük, legalább szépítettek, s 4–2-re kozmetikázták a vereséget. Jutalmul a meccs végén tapsot is kaptak, ami kijár a világbajnoknak.

A németek legutóbb két éve szenvedtek vereséget, szintén Argentínától, akkor 3–1-re.

Németország–Argentína 2–4 (0–2)
Düsseldorf, 50 000 néző. V: Kuipers (holland)

Németország: Neuer (Weidenfeller, a szünetben) – Grosskreutz, Ginter, Höwedes (Rüdiger, 77.), Durm – Kramer, Kroos (Rudy, 71.) – Schürrle (Th. Müller, 57.), Reus, Draxler (Podolski, 33.) – M. Gómez (Götze, 57). Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Argentína: Romero (Andújar, 79.) – Zabaleta, F. Fernández, Demichelis, Rojo – E. Pérez (A. Fernández, a szünetben), Mascherano, Biglia – Lamela (Gago, 68.), Agüero (Gaitán, 84.), Di María (R. Álvarez, 86.). Szövetségi kapitány: Gerardo Martino
Gólszerző: Schürrle (52.), Götze (78.), ill. Agüero (20.), Lamela (40.), F. Fernández (47.), Di María (50.)