Újabb sporttörténeti siker: 11.-ként zárt a Vk-n Miklós Edit

Az Alpok nyugati szegletében a sporttörténelem első magyarjaként jutott a sportág Világkupa-döntőjébe.

BuL
2015. 03. 18. 11:13

Miklós Edit a sporttörténelem első magyarjaként, 6-os rajtszámmal, közvetlenül Nicole Schmidhofer mögött rajtolt a franciaországi Méribelben zajló sí-Világkupa-döntő lesikló számában. A pálya 2145 méter magasságból indult és 2563 méter megtétele után, 713 méternyi szintkülönbséggel, 1432 méteren ért véget. Az olasz Johanna Schnarf mindjárt elsőként kiesett – így jártak még rajta kívül hárman –, így a második helyen rajtoló szlovén Ilka Stuhecnek (1:31,27) elég volt csak célba érnie az átmeneti első helyhez. A pályán két helyen mérték a sebességet, az első ponton 110-114 km/h között repesztettek a lányok átlagban, a másodiknál még ennél is gyorsabban 114-120 között. A szlovént előbb a négyessel induló amerikai McKennis előzte meg (1:31,17), majd az osztrák Schmidhofer is (1:30,69), amikor jött Edit, aki hiába eresztette meg a végét (121,80 km/h), ideje (1:31,08) aktuálisan csak a 2. helyhez volt elegendő.

Az első 14 induló után Edit még mindig a negyedik helyen állt, utána megelőzték még heten, így végeredményben a 11. helyen zárt.

A terep egyébként nem ismeretlen számára, két évvel ezelőtt már siklott rajta, akkor 26. lett. A keddi első tréningen a 12., a másodikon a 16. lett.