Ingyen szerződtetett játékos döntötte el a londoni derbit

Londoni derbivel kezdődött az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2020/21-es évada. Az Arsenal 3-0-ra győzött a Fulham vendégeként.

2020. 09. 12. 15:29
Fulham vs Arsenal London
Gólt ugyan nem szerzett, de brillírozott Willian Fotó: EPA/Ben Stanstall

Az Arsenal majdnem megjárta már a mérkőzés második percében: Gabriel Magalhães, az Ágyúsok nemrég leigazolt védője nem értette meg magát Bernd Lenóval, de a német hálóőr az utolsó pillanatban menteni tudott. Ezután is a Fulham veszélyeztetett, mégis az Arsenal szerezte meg a vezetést a 8. percben. A védők a kapu előtt nem tudtak tisztázni, Marek Rodák kapus Willian közeli lövését még fogta, de a kipattanót már Lacazette belőtte (1-0).

Jó tempóban haladt tovább a mérkőzés, Arteta fiai előtt adódtak nagyobb helyzetek: Xhaka lövése a lelátóra szállt, Willian szabadrúgása pedig a kapufán csattant.

Gólt ugyan nem szerzett, de brillírozott Willian
Fotó: EPA/Ben Stanstall

A második félidő elején megduplázta előnyét az észak-londoni csapat, Gabriel szöglet után fejelt a kapuba. (2-0) A találat az új igazolások összjátékából született: a gólpasszt a Chelsea-től ingyen érkezett Willian adta. Tíz perc sem telt el, és jött a harmadik gól, természetesen Pierre-Emerick Aubameyangtól! Az elmúlt két idényben 22-22 gólig jutó csatár Willian újabb átadása után lőtt a jobb felsőbe. (3-0)

Lacazette és Aubameyang próbálkozásai ellenére az eredmény az összecsapás végéig már nem változott.