A Liverpool az Old Traffordon szégyenítette meg a Unitedet

Egy félidő alatt négyet vágott, végül öt góllal ütötte ki a Manchester Unitedet az Old Traffordon a Liverpool az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

2021. 10. 24. 19:49
Manchester United vs Liverpool FC
epa09543839 Liverpool's Naby Keita (R) celebrates with Mohamed Salah after scoring the 0-1 lead during the English Premier League soccer match between Manchester United and Liverpool FC in Manchester, Britain, 24 October 2021. EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications Fotó: PETER POWELL

Nagy étvággyal jár vendégségbe a Liverpool, az idény eddigi összes idegenbeli tétmérkőzésén szerzett legalább három gólt. Az Old Traffordra, az ősi rivális Manchester Unitedhez is ebben a szellemben ment Jürgen Klopp gárdája, és már az ötödik percben begurította az első gombócot David de Gea kapujába.

A Liverpool támadása Alisson Beckertől indult, mígnem rövid passzokkal a hazaiak tizenhatosa elé játszották át magukat a Vörösök, Mohamed Szalah mesterien az egyedül érkezett Naby Keïta elé tálalta a labdát, a guineai pedig de Gea mellett a hálóba lőtt. (0-1)

A MU védői az egész találkozón jó vendéglátó módjára sok teret hagytak a liverpooliaknak, így ők játszi könnyedséggel szerezhették a további találatokat. A 13. percben míg Harry Maguire és Luke Shaw egymással volt elfoglalva, Keïta elcsenhette tőlük a labdát, amit aztán a kapu elé passzolt, Diogo Jota pedig fekve besodorta a hálóba. (0-2)

Ezt a Szalah-show követte. Az elmúlt kilenc tétmérkőzésén eredményes volt az egyiptomi, és parádés sorozatát az Old Traffordon egy triplával folytatta. Idénybeli tíz találatával és öt gólpasszával továbbra is vezeti a góllövőlistát, emellett immáron ő a Premier League történetének legeredményesebb afrikai futballistája (eddig Didier Drogbával osztozott a címen).

A Vörös Ördögök játékosainak ellenben vasárnap délután semmi sem jött össze: Cristiano Ronaldo az 52. percben szerzett szépítő találatát a VAR les miatt érvénytelenítette. A hazaiak a frusztráltságukat sárga lapokat érő szabálytalanságokban vezették le, majd ennek megkoronázásaként a mindössze a második félidőre becserélt Paul Pogbát a 61. percben kiállították, miután elkaszálta Keïtát.

Ezzel a United szurkolóinál is betelt a pohár, és mindössze egyórányi játék után csoportokban hagyták ott az Old Trafford lelátóit.

Sikerével a Liverpool visszavette a második helyet a tabellán, a Manchester United visszacsúszott a hetedik helyre. Alighanem Ole Gunnar Solskjær sorsa is megpecsételődött: a norvég vezetőedzőnek eddig sem állt jól a szénája a Manchester Unitednél, de a riválistól való 5-0-s vereség az utolsó szög lehetett a koporsójába.