Egy félidő feje tetejére állította a Manchester United csoportját

A Manchester United kétgólos hátrányból fordított az Atalanta ellen, ismét Cristiano Ronaldo volt az angol klub hőse.

2021. 10. 20. 22:55
Manchester United vs Atalanta BC
epa09535015 Manchester United's Marcus Rashford (R) celebrates with his teammates after scoring the 1-2 goal during the UEFA Champions League group F soccer match between Manchester United and Atalanta BC in Manchester, Britain, 20 October 2021. EPA/Peter Powell Fotó: MTI/EPA/Peter Powell

Kedden elkényeztetett minket az európai klubfutball csúcseseménye, nyolc Bajnokok Ligája-találkozón 35 találat esett. A szerdán pályára lépett csapatok nem tudták tartani ezt az iramot, igaz, az általuk elért meccsenkénti hármas gólátlag sem mondható rossznak.

Izgalomból is jutott bőven, és a játéknap rangadóján gólokból sem volt hiány. Az elmúlt években szépen lassan olasz élcsapattá emelkedett Atalanta az első félidőben oktatta a kisebb gödörben lévő Manchester Unitedet az Old Traffordon. Bár a hazaiaknak is akadtak lehetőségeik, ezeket elpuskázták, így az olaszok 2-0-s előnnyel vonulhattak a szünetre.

A második játékrészre azonban sebességet tudott váltani a MU, szépített, majd Harry Maguire egyenlítése után az utolsó negyedórában már a győzelemért rohamozott az angol együttes.

Ilyen gólparádéból ritkán marad ki és ez most sem esett meg a portugál sztárral: felhőfejese jelentette a győztes találatot.

Bár a félidei állás alapján még utolsó helyen várhatta volna a folytatást a Manchester United, a második játékrészben bemutatott fordításnak köszönhetően csoportja élére ugrott Ole Gunnar Solskjær csapata.

Megszerezte első gólját és első győzelmét is a BL idei kiírásában a Barcelona, míg a Bayern München annak ellenére is hibátlan maradt, hogy két gólját is érvénytelenítették videózás után. A bajorokhoz hasonlóan százszázalékos mérleggel, kapott gól nélkül vezeti a maga csoportját a Juventus is.

Bajnokok Ligája, 3. forduló

E csoport

Barcelona–Dinamo Kijev 1-0, gólszerző: Piqué (36.)

Benfica–Bayern München 0-4, gólszerző: Sané (70., 85.), Everton (80., öngól), Lewandowski (82.)

Az állás: 1. Bayern 9, 2. Benfica 4, 3. Barcelona 3, 4. Dinamo 1.

F csoport

Manchester United–Atalanta 3-2, gólszerzők: Rashford (53.), Maguire (75.), C. Ronaldo (81.), illetve Pašalić (15.), Demiral (29.)

Young Boys–Villarreal 1-4, gólszerzők: Elia (77.), illetve Pino (6.), G. Moreno (16.), A. Moreno (89.), Chukwueze (92.)

Az állás: 1. Manchester United 6, 2. Villarreal 4, 3. Atalanta 4, 4. Young Boys 3.

G csoport

Salzburg–Wolfsburg 3-1, gólszerzők: Adeyemi (3.), Okafor (65.; 77., 11-es), illetve Nmecha (15.)

Lille–Sevilla 0-0

Az állás: 1. Salzburg 7, 2. Sevilla 3, 3. Lille 2, 4. Wolfsburg 2.

H csoport

Zenit–Juventus 0-1, gólszerző: Kulusevski (86.)

Chelsea–Malmö 4-0, gólszerzők: Christensen (9.), Jorginho (21., 57., mindkettő 11-es), Havertz (48.)

Az állás: 1. Juventus 9, 2. Chelsea 6, 3. Zenit 3, 4. Malmö 0.

(A borítóképen: Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo és Marcus Rashford. Fotó: MTI/EPA/Peter Powell)