Kétgólos hátrányból felállva lett bajnok a Manchester City

Kétgólos hátrányban volt, de a hajrában öt perc alatt három gólt vágott az Aston Villa hálójába, ezzel pedig megnyerte az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság idei kiírását a Manchester City. Az égszínkékek fő riválisa, a Liverpool is győzött vasárnap a Wolverhampton ellen, de a 3-1-es siker ellenére is egy ponttal a City mögött végzett a tabellán.

2022. 05. 22. 19:18
Manchester City vs Aston Villa
epa09966643 Rodri (R) of Manchester City celebrates after scoring the 2-2 equalizer during the English Premier League soccer match between Manchester City and Aston Villa in Manchester, Britain, 22 May 2022. EPA/ANDREW YATES EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications Fotó: ANDREW YATES

Bőven maradt még miért harcolni az utolsó fordulóban is a Premier League-ben: az éllovas Manchester City és a Liverpool a bajnoki címért volt versenyben, a negyedik Tottenham Hotspur és az ötödik Arsenal a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyért csatázott, a hatodik Manchester United és a hetedik West Ham az Európa-ligában való indulást biztosító hatodik helyben reménykedett, a 17. Burnley és a 18. Leeds pedig a kiesést szerette volna elkerülni.

A játéknap kezdetén a City kezében volt a bajnoki cím sorsa. Az égszínkékek egy pont előnnyel rendelkeztek a Liverpool előtt, a gólkülönbségük pedig hattal volt jobb a riválisukénál. Emellett vasárnap hazai pályán az Aston Villa ellen léptek pályára, amely már kilenc éve képtelen volt legyőzni őket tétmérkőzésen.

A Liverpool ellenfele a Wolverhampton volt vasárnap. A Vörösök számára rosszabbul nem is kezdődhetett volna a mérkőzés, mivel Pedro Neto góljával már a harmadik percben vezetést szereztek a Farkasok az Anfielden. A 22. percig tartott ki a Wolves előnye, az elmúlt hetekben parádézó egyenlített.

A 37. percben felcsillant a remény a Liverpool előtt, ugyanis Matty Cash egy fejesgóllal vezetéshez juttatta az Aston Villát az Etihadben. Ekkor pontegyenlőség állt fenn a két bajnokaspiráns között, azonban a City jobb gólkülönbségének köszönhetően őrizte az első helyét a tabellán. Ez a 69. percben is igaz volt, amikor az egykori Liverpool-játékos Philippe Coutinho kettőre növelte a Villa előnyét.

Jürgen Klopp gárdája ekkor egy gólra volt az aranyéremtől, de öt perc elteltével fényévekre került tőle. A Manchester Citynek ugyanis mindössze nagyjából 300 másodpercre volt szüksége, hogy háromszor is betaláljon: a 76. percben a 78.-ban a 81.-ben pedig újra Gündogan volt eredményes.

Az Aston Villa innen már nem tudott felállni, így a Liverpool hiába szerzett a folytatásban még két gólt (Mohamed Szalah és Andy Robertson voltak az „elkövetők”) és nyert 3-1-re a Wolverhampton ellen, a City 3-2-es győzelmével zsinórban másodszor, összességében nyolcadszor is megnyerte az angol bajnokságot. A Liverpool pedig – ahogy a 2018/19-es idényben is – csak egy ponttal maradt le az aranyról.

A City, a Liverpool és a harmadik helyezett Chelsea mellett a Tottenham Hotspur indulhat a következő idényben a Bajnokok Ligájában, a londoniak 5-0-ra ütötték ki a Norwichot vasárnap. Az ötödik Arsenal és a hatodik Manchester United az Európa-ligában vitézkedhet majd, míg a hetedik helyen végzett West Hamnek az Európai Konferencia-liga jutott. A Norwich és a Watford mellett a Burnley esett ki, amely 2-1-re kikapott a Newcastle-től az utolsó fordulóban.

Premier League, 38. forduló:
Arsenal–Everton 5-1 (2-1)
Brentford–Leeds United 1-2 (0-0)
Brighton–West Ham United 3-1 (0-1)
Burnley–Newcastle United 1-2 (0-1)
Chelsea–Watford 2-1 (1-0)
Crystal Palace–Manchester United 1-0 (1-0)
Leicester–Southampton 4-1 (0-0)
Liverpool–Wolverhampton Wanderers 3-1 (1-1)

20. Norwich              38  23-84  22 - kiesett

Borítókép: Rodri ünnepli a Manchester City egyenlítő gólját (Fotó: EPA/Andrew Yates)