A Fehérvár feltörölte a pályát a moldovai ellenfelével

Fölényes, 5-0-s győzelmet aratott a Fehérvár a moldovai Petrocub Hincesti ellen az Európai Konferencia-liga harmadik selejtezőkörének első, csütörtöki mérkőzésén.

2022. 08. 04. 22:46
Stopira Fehérvár
Stopira Fehérvár Fotó: Török Attila Forrás: Nemzeti Sport

Michael Boris fehérvári vezetőedző a találkozó előtt úgy fogalmazott, csapata a párharc esélyese, és megnyugtató előnnyel a tarsolyban szeretne elutazni a moldovai visszavágóra. A játékosai teljesítették a kívánságát.

Nem jegyezhettünk fel veszélyes helyzetet az egyik oldalon sem a 18. percig. Ezután viszont felgyorsultak az események. Vladimir Ambros vezette a Petrocub kontráját, majd a tizenhatos határáról tűzte kapura a labdát, amely a kapufán csattant.

Ezt később nagyon bánhatták a vendégek, mert a Fehérvár az ezt követő tizenhét perc alatt három gólt szerzett!

Loic Nego került a földre az egyik moldovai játékos segítségével a Petrocub kapuja előtt, Vilhjálmur Thórarinsson játékvezető azonban nem látta szabálytalannak az esetet. Hangya Szilveszter csapott le a kallódó labdára, középre játszotta. Előbb Kenan Kodro próbálkozott, majd a kipattanót Dárdai Palkó közelről a kapuba vágta a 20. percben. (1-0)

A második büntetőgyanús szituációt már nem úszták meg a vendégek. Egy pontatlan hátrapasszt Kodro fülelt le, Cristian Avram kapus elkaszálta a boszniait. A megítélt tizenegyest a sértett maga értékesítette. (2-0)

A harmadik fehérvári gól Dárdai szöglete után született, a 23 éves szélső gólja után egy gólpasszt is kiosztott. A kiváló ütemben érkezett Stopira fejese talált utat a kapuba. (3-0)

A magyar csapat a folytatásban is uralta a mérkőzést, számtalan lehetőség adódott a Vidi előtt. Végül Ivan Petrjak tudott kihasználni egyet közülük a 66. percben. Claudiu Bumba ugratta ki Funsho Bamgboyét, aki az alapvonalról a kapu elé tette a labdát, Petrjaknak már csak be kellett kotornia azt. (4-0)

A végeredményt viszont még nem az ukrán szélső állította be, hanem Budu Zivzivadze, aki a büntetőpontról talált be a 88. percben. (5-0)

A Fehérvár így ötgólos előnyről várja a jövő csütörtöki visszavágót a csak moldáv játékosokat alkalmazó Petrocub ellen.

Európai Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Fehérvár–Petrocub Hincesti (moldovai) 5-0 (3-0)
gólszerző: Dárdai (20.), Kodro (23. – tizenegyesből), Stopira (35.), Petrjak (66.), Zivzivadze (88. – tizenegyesből)