Két pazar gól, újra nyert az újonc, ezúttal a Vidi volt az áldozata

A labdarúgó NB I 17. fordulójában az újonc Kecskemét a Mol Fehérvárt fogadta. A hazai csapat két nagy gólt lőtt, és ez elég volt a három pont megszerzéséhez. A KTE hazai pályán továbbra is veretlen ebben a bajnokságban, a Mol Fehérvár pedig közel került a kiesőzónához.

2023. 01. 29. 19:40
STOPIRA; TÓTH Barnabás
Labdarúgó NB I - Kecskeméti TE-MOL Fehérvár FC Fotó: Ujvári Sándor Forrás: MTI

Nem is lehet vitatni, hogy a bajnokság legnagyobb meglepetése a Kecskemét szereplése. A csapat újoncként és neves játékosok nélkül a második helyen töltötte telet, nálánál jóval nagyobb költségvetésű klubokat is több ponttal megelőzve – ilyen a vasárnap kora esti ellenfele, a Mol Fehérvár is. A kecskemétiek szerényen töltötték a téli szünetet, Nikitscher Tamás (Pécsi MFC), Polyák Kristóf (Bp. Honvéd), illettve kölcsönbe jött Horváth Krisztofer (Torino – Olaszország, legutóbb kölcsönben Debreceni VSC), kölcsönből pedig visszatért Hadaró Valentin (Pécsi MFC). A fehérváriaknál sem alakult át a keret jelentősen, Tobias Christensen (norvég, Valerenga – Norvégia), Deybi Flores (hondurasi, Panetolikosz – Görögország), Szabó Levente (Kecskeméti TE) érkezett csupán.

Kiegyenlített volt a játék kettőjük mérkőzésén, aztán a 34. percben Szuhodovszki beíveléséről középen lemaradt az egyik kecskeméti támadó, de a hosszúnál érkező Nagy Krisztiánnak pont jó volt a lepattanó labda, 13 méterről jobb külsővel a jobb felsőbe csavarta a labdát – 0-1. Nem sokáig örülhettek a házigazdák, mert két perc múlva Dárdai szögletéből Larsen hat méterről a hálóba fejelt – 1-1.

A második félidőben többnyire a Kecskemét támadott, de összességében unalmasan teltek a percek. A 78. percben ezek a támadások góllá értek, egy visszafejelt labdára Szuhodovszki érkezett, és kicsit balról, 15 méterről a fehérvári kapu jobb oldalába bombázott – 2-1. A hátralévő időben a Vidi sok energiát mozgósított a pontszerzés érdekében, de még csak helyzetet sem tudott kidolgozni, 2-1-re nyert a Kecskemét, amely veretlen maradt a bajnokságban hazai pályán.

NB I, 17. forduló

Kisvárda Master Good–Paksi FC 2-2 (0-1), Kisvárda, 1745 néző, jv.: Bognár. Gólszerző: Mesanovic (64., 11-esből), Ötvös (80.), illetve Varga B. (25., 11-esből), Skribek (91.)

Debreceni VSC–ZTE FC 3-0 (2-0), Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2811 néző, jv.: Káprály. Gólszerző: Szécsi (3.), Dzsudzsák (35., 11-esből), Babunszki (53.); piros lap: Mocsi (ZTE, 33.)

Ferencváros–Vasas FC 0-0, Groupama Aréna, 8579 néző, jv.: Bogár

Mezőkövesd Zsóry FC–Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0), Mezőkövesd, jv.: Andó-Szabó. Gólszerző: Drazic (80.). Kiállítva: Baluta (93.)

Újpest FC–Budapest Honvéd 2-1 (0-1), Szusza Ferenc Stadion, 4044 néző, jv.: Karakó. Gólszerző: Kastrati (62.), Antonov (11-esből 75.), illetve Lukics (11-esből 30.)

Kecskeméti TE–Mol Fehérvár FC 2-1 (1-1), Kecskemét, Széktói Stadion, 2134 néző, jv.: Pintér Cs. Gólszerző: Nagy K. (34.), Szuhodovszki (78.), illetve Larsen (36.)

1. Ferencvárosi TC         16  12   2   2    36-13  38 pont
2. Kecskeméti TE           17   7   8   2    25-17  29
3. Kisvárda Master Good    17   7   5   5    29-31  26
4. Puskás Akadémia FC      17   6   7   4    22-19  25
5. Debreceni VSC           17   6   5   6    30-27  23
6. ZTE FC                  17   6   4   7    25-22  22
7. Paksi FC                16   6   4   6    29-28  22
8. Mol Fehérvár FC         17   5   4   8    21-25  19