Inzaghi: A Bayern négy góljából hármat mi szereztünk, ez szép...

Lazio–Bayern 1-4. Csupán az eredményt látva azt gondolhatnánk, érvényesült a papírforma. De hogyan? A római csapat önmagát verte meg, a védelme borzalmas hibákat követett el. A Bayern négy góljából hármat mi szereztünk, ez szép... – értékelte ironikusan a találkozót Filippo Inzaghi, a Lazio vezetőedzője. Hozzátette, mostantól a bajnokságra összpontosítanak. Igen, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének ez a párharca is eldőlt már az első mérkőzésen.

2021. 02. 24. 6:51
LEWANDOWSKI, Robert
Lazio-Bayern 1-4. Filippo Inzaghi csapata a földre került. Fotó: Gregorio Borgia Forrás: MTI/AP

Ahogy a tudósításunkban beszámoltunk róla, a kilencedik percben Musacchio röviden tette haza a labdát a korábban a Bayernt is megjárt kapusnak, Pepe Reinának, Lewandowski lecsapott rá, s a hálóba passzolt. Filipp Inzaghi szerint ez a találat meghatározta a folytatást.

Na de ennyire? A rómaiak ezután csak ténferegtek. A 27. percben Musiala növelte az előnyt. Inzaghi szokatlan megoldásra szánta rá magát, már a 31. percben lecserélte a bizonytalan Musacchiót (és a bosnyák Lulićot küldte be a helyére).

De így is maradt még hibapont a csapatban. A második félidő elején Acerbi olyan szerencsétlenül érte a labdát, hogy az róla vágódott a hálóba. A Lazio egy valamit ért el: 0-4 után nem mondjuk 0-10, hanem 1-4 lett az eredmény, Correa szépített.

– Mostantól készülhetünk a bajnokságra – Filippo Inzaghi – csakúgy, mint egy hetet Ronald Koeman, a Barcelona ugyanígy 4-1-es hazai veresége után – nem kerget hiú ábrándokat. Majd ironikusan így folytatta:

– A Bayern a klubvilágbajnok, valószínűleg a legjobb csapat az egész világon. Nincs rászorulva arra, hogy a hibáinkkal megkönnyítsük a dolgát. Végül is, a Bayern négy góljából hármat mi szereztünk, ez szép...

Pepe Reina hozzá hasonlóan értékelt: – Ez egy borzalmas este. Nem erre készültünk. Mostantól marad a bajnokság.

Az olasz sajtó nem kímélte a Laziot. Musacchio hibájáról a La Gazzetta így írt: Micsoda őrültség...

– Ahogy mondtam, a Bajnokok Ligája különleges sorozat, főleg a játékosoknak. Magas fokú készültségben akartunk játszani, és ennek megfelelő teljesítményt nyújtottunk. Próbáltuk nyomás alá helyezni az ellenfelünket és hibákra kényszeríteni. Igyekeztünk a labdát minél gyorsabban visszaszerezni. Jól használtuk ki a lehetőségünket, megérdemelt győzelmet szereztünk – Hansi Flicknek, a Bayern mesterének nem kellett agyalnia, hogyan is értékelje a csapata győzelmét.

Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő, első mérkőzés:

Lazio–Bayern München 1-4

Gólszerzők: J. Correa (49.), ill. Lewandowski (9.), Musiala (24.), L. Sané (42.), Acerbi (47. – öngól)

A másik kedd esti találkozón a Chelsea hazai pályán Giroud ollózásos góljával verte 1-0-ra az Atlético Madridot.