Tarlós István főpolgármester a javaslatban azt írja, hogy a magyar és a kínai főváros 2005 júniusában úgynevezett barátsági és együttműködési megállapodást kötött, amelyet most testvérvárosi szintre emelnének. Célként jelölte meg a kölcsönös információ- és tapasztalatcserét, valamint az együttműködést a következő területeken: városüzemeltetés (közösségi közlekedés és infrastruktúra, vízipar és szennyvízgazdálkodás, környezetvédelem és hulladékgazdálkodás), oktatás, kultúra, turizmus, média és kommunikáció, információs technológia, gazdaság, kereskedelem, vállalkozásfejlesztés.
Budapest emellett három évre egyetértési megállapodást kötne Sanghaj önkormányzatával; ennek célja a kereskedelem, az infrastruktúrafejlesztés, a turizmus, a kultúra és az oktatás területén kialakítandó együttműködés.
Bakui szálak
Egy másik, szintén a főpolgármester által jegyzett előterjesztés szerint Budapest barátsági és együttműködési megállapodást kötne Azerbajdzsán fővárosával, Bakuval. A dokumentum értelmében elsősorban a városüzemeltetéssel és infrastruktúrával összefüggő területeken fejlesztenék tovább az együttműködést a felek.
Hüledezett a közönség a Kína kapcsán elhangzott számok hallatán a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara székházában a közelmúltban megtartott beszélgetésen, melyről lapunk is beszámolt.