NyílNyíl

Népligeti oktatás

Sütõ Nagy Zsolt
1999. 11. 07. 23:00

Régen esett meg olyan szégyen a magyar kézilabdázókkal, mint a hét végén, amikor hat magyar klubból öt vereséget szenvedett. Egyedül az EHF-kupában induló DVSC tudott győzni. A negatív szenzációra csak részben lehetett mentség, hogy valamennyi együttes idegenben játszott. Ezen a hét végén viszont valamennyien itthon szerepeltek, és sikerült is javítani a mérlegen, mégha ez nem is volt mindig elég a boldogsághoz.Szombaton hiába nyert három góllal az Alcoa a női City-kupa nyolcaddöntőjében a dán Randers ellen, az összesítésben a dánok bizonyultak jobbnak. Mivel a Bajnokok Ligájában négyes csoportok vannak, az első fordulóban elszenvedett vereségeken lehet még javítani. Ez leginkább az FTC-nek sikerült, amely a csoport meglepetéscsapatát, a macedón Skopjét oktatta ki, s bár a ferencváro-siak olykor könnyelműen kézilabdáztak, így is fölényes győzelmet arattak. A Fotex, amely egy hete Belgrádban szenvedett három- gólos, 28-25-ös vereséget, ezúttal sem játszott csúcsformában Veszprémben az orosz Volgográd ellen – a vendégek edzője szerint Élesék kicsit lenézték a játékosait –, de legalább győzött, s így megmaradt a remény a továbbjutásra. A többi magyar együttes lapzártánk után lépett pályára.A Bajnokok Ligájában szereplő másik magyar csapat, a Herz-FTC az A csoportban parádés győzelmet aratott a Népligetben a macedón Kometal Skopje ellen. Pedig rosszul kezdődött a mérkőzés Németh András csapata számára. A macedónok, akik múlt héten meglepetésre a dán Viborgot legyőzték már hazai pályán – tavaly a szlovén Ljubjanával szemben csak idegenben lőtt kevesebb góljuk miatt estek ki –, ezúttal is bátran játszottak. Ezzel sikerült is meglepniük Kökényéket, s a félidő közepén még 8-5-re vezettek. Ehhez persze az is kellett, hogy a ferencvárosiak háromból csupán egy büntetőt dobjanak be. Később kapust cserélt Németh András vezetőedző, az addig bizonytalankodó Cioculeasa helyett Sugár állt be. A 20. perc környékén végre felébredtek az álmoskásan kezdő hazaiak, s az utolsó tíz percben látványos, gyors indításokkal fordítottak (11-10). Miután a védekezésük is feljavult, a szünetig már megnyugtató, négygólos (17-13) előnyre tettek szert. A fordulás után szinte pillanatok alatt összeroppant a Skopje, percenként lőtték a gólokat Deli Ritáék, különösen a fiatal irányító, Siti Eszter játszott pazar eleganciával, no meg a heteseket biztos kézzel értékesítő Brigovácz, aki összesen 9 gólig jutott. 28-18 után az utolsó percekben ugyan kicsit kiengedtek a játékosok, ennek ellenére 31-23-ra győztek. Miután a Viborg hazai pályán 20-18 arányban múlta felül a francia Metzet, a csoportban minden csapat két-két ponttal rendelkezik, de jobb gólkülönbséggel az FTC vezet. Németh András mégsem volt maradéktalanul elégedett, hiszen tíz büntetőből csak ötöt használtak ki játékosai. – Ha a hétméteresek értékesítése jobban menne, valamint az utolsó öt percben is összpontosítana a csapat, akkor már-már megalázó lett volna a különbség – tette hozzá a mindig kritikus mester. Ha nem is ilyen könnyen, de győzött a Fotex KC Veszprém férfi csapata a Bajnokok Ligája D csoportjában. Éles Józsefék az orosz Kausztyik Volgográdot győzték le 26-22-re, igaz ehhez a két ponthoz a vártnál nagyobb küzdelemben jutottak. Jól kezdett a Veszprém, és 4-1-re elhúzott az orosz bajnoktól. Ezután érthetetlenül visszaesett a magyar csapat, amit az oroszok kihasználtak, és a 26. percben már öt góllal vezettek (12-7). Még mielőtt nagyobb lehetett folna a baj, a félidő vége előtt 10-12-re sikerült csökkenteni a hátrányt. A második félidőben feljavult a veszprémiek védekezése, sokkal harcosabban támadtak, így sikerült megfordítani a mérkőzés állását. A Fotex az 50. percben már 21-17-re vezetett. A magyar gárda küzdelmes mérkőzésen, nagy nehezen szerezte meg első győzelmét a Bajnokok Ligájában, amelynek következő fordulójában, jövő vasárnap a címvédő Barcelonát fogadja. – Az első félidő közepén érthetetlenül gyengén játszottunk – mondta Kovács László, a veszprémiek edzője. – Fordulás után viszont küzdőképességből jelesre vizsgáztunk, s ha nehezen is, de megnyertük a mérkőzést. A női City-kupa nyolcaddöntőjében hiába győzött 23-20-ra az Alcoa a dán Randers ellen hazai pályán a sérüléséből felépült Németh Helga vezérletével, 48-42-es összesítéssel a dán együttes jutott tovább. Pedig a kilenc gólos hátrány ledolgozására lehetett volna esély, ám a fehérváriak ötből csak egy büntetőt tudtak bedobni, s ez luxus a nemzetközi mezőnyben. – A két találkozón húsz ziccert és hét bűntetőt hibáztunk el – fogalalta össze a lényeget Köstner Vilmos edző.