0

Súlycsoportnyi különbség

T. B.-MTI
1999. 11. 14. 23:00

Hiába reménykedtünk, hogy tovább tart a Veszprém jó sorozata a Bajnokok Ligájának címvédője, a spanyol Barcelona ellen, ez csak hiú ábránd volt. A 31-23-as vereség egyértelműen bizonyította, jelenleg osztálynyi különbség van a két csapat között. A Veszprém a vereség ellenére továbbjuthat a BL-csoportból.Két éve a férfi Bajnokok Ligája elődöntőjében még csupán idegenben lőtt góllal gyűrte le a Barcelona a Veszprémet, ám az a társulat egészen más csapat volt, mint a mostani, s nem csupán azért, mert azóta eltávozott a városból Sótonyi, Zsigmond és Gulyás. Az az együttes igazi egységet alkotott, összecsiszolt, szellemes kézilabdát játszott, míg a jelenlegi gárda erősen foghíjas. Hiányzik egy vérbeli irányító és egy jobbátlövő, míg a balátlövő posztért Éles és a kubai Perez viaskodik. Nincs könnyű helyzetben a vezetőedző, Kovács László, mert a léc magától értetődően magasan van. A csapattól nem elég csak a Bajnokok Ligájába jutás, még tovább illene lépni. Két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel állt a Veszprém, s bár a csoportrangadó előtt még reménykedtünk a bravúrban – legutóbb tavaly hazai pályán döntetlen lett az eredmény –, most egyértelműen a Barcelona volt az esélyesebb. A spanyolok idegenben győztek hat góllal az orosz Volgograd ellen, míg az Éleséket otthon legyőző Partizan Beogradot Spanyolországban tizenhárom góllal múlta felül a Barcelona. Már az első percekben érződött, hogy csak nehezen képes lépést tartani a spanyol együttessel a magyar bajnok. A 10. percben ugyan csak egy góllal, 4-3-ra vezettek Ortegáék, ám a magyar csapatból egyedül a kubai légiós, Perez jelentett veszélyt Barrufet kapujára. Az egysíkú támadásokat jól zavarták meg a vendégek, s bár Perezt nem tudták tartani, fokozatosan elhúztak, s a huszadik percben már 12-7-re vezettek úgy, hogy a Veszprém hét góljából hatot Perez lőtt. A hajrában ugyan sikerült csökkenteni a hátrányt, a Barcelona elleni két utolsó hazai találkozón 10-10 gólt lövő Éles is megszerezte első találatát. Így csupán háromgólos hátránnyal (13-16) fordulhatott a Veszprém. A második félidőben ugyan kínálkozott még lehetőség a fordításra, 16-19-nél emberelőnybe került a hazai kompánia, de egy eladott labda után indításból a katalánok növelhették előnyüket, s miután a következő percben, még mindig magyar létszámfölénynél, ismét a vendégek voltak eredményesek, lélekben is összetörtek a házigazdák. Ettől kezdve csak a gólkülönbség volt kérdéses, s az utolsó tíz percben már a vendég csapat is kiengedhetett, hiszen folyamatosan hét-nyolc góllal vezetett. A 31-23-as vereséggel a veszprémiek ugyan nem vesztették el az esélyt a továbbjutásra, de hazai pályán mindenképpen le kell győzniük a Partizan Beogradot, s idegenben is be kell(ene) gyűjteni a két pontot a Volgograd ellen. A D csoport 3. fordulójának másik mérkőzésén: Kausztyik Volgograd (orosz)–Partizan Beograd (jugoszláv) 24-22. A férfi KEK nyolcaddöntő-jének első mérkőzésén: Dunaferr– PTA Wien (osztrák) 36-21, a férfi EHF Kupa nyolcaddöntőjének első találkozóján: Szeged–Viking Sta-vanger (norvég) 31-29. A férfi NB I-ben: Nyíregyháza– Százhalombatta 29-23.