Ki szedje a tagdíjat?

Bákonyi Ádám
2000. 02. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapzártánkig nem született megállapodás a MÁV Rt. és a vasutas-szakszervezetek között, információink szerint azonban már csak egy vitatott kérdés, a szakszervezeti tagdíjak beszedése van hátra. Mint arról lapunk korábban már beszámolt: bírósági végzés hagyta jóvá a vasúttársaság azon döntését, amely szerint nem szedi be tovább a szakszervezeti tagdíjakat. Az érdekvédők azonban ragaszkodnak ehhez a szolgáltatáshoz. Tegnap a MÁV elfogadó elvi nyilatkozatot terjesztett a szakszervezetek elé, amelynek célja, hogy a felek rögzítsék: minden dokumentum aláírásra kész, kivéve azt, hogy a sztrájk veszteségeit a bérekre fordítandó keretből fedezzék. Ez a kikötés csak akkor kerül ki a végleges szövegből, ha az igazgatóság felülbírálja erre vonatkozó döntését. Kukely Márton, a vasúttársaság vezérigazgatója kezdeményezte az igazgatóság összehívását, mivel a megegyezéshez a munkáltató hajlandó arra, hogy ne terheljék a sztrájk okozta mintegy 1,1 milliárd forintos kárt a dolgozókra. Kukely azonban ezt csak akkor teszi meg, ha minden más megállapodás aláírásra kész, és azt a szakszervezetek írásban is megerősítik.Részletek a 2. oldalon

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.