logo

Varga Zoltán visszatért az Üllői útra

Nemes Károly
2001.09.22. 17:05

E kijelentés tegnap délután két szempontból is nagy jelentőséggel bírt. Egyrészt azért, mert az FTC labdarúgójaként istenített, edzőjeként azonban a legkevésbé sem elfogadott Varga jelenlegi csapatával a Győrrel készült a Ferencváros legyőzésére. Másrészt azért, mert úgy tűnik, felépült betegségéből, amelynek következtében edzéseket kellett kihagynia, s csak most csatlakozott játékosaihoz. AZ ETO szakvezetőjének megjelenését a biztonságiaknak is nagy figyelemmel kellett kísérniük, a kispad mögött-mellett ugyanis négy narancssárga mellényes őr strázsált. <br/> <br/><dd>Azt azonban már Varga nézhette szomorúan, hogy Vén és Gera mellett nem strázsált senki. Nevezett játékosok összjátéka után Horváth elé került a labda, aki az ötösön belül becsúszva továbbított a hálóba (5. perc: 1-0). A győriek az első negyvenöt percben mindössze egyszer, a 16.-ban lőttek kapura, ám Dulcea bombáját Szűcs látványosan védte. Aztán Horváth hibázott százszázalékos helyzetben - illetve védett bravúrosan Sebők - a 26. percben, majd felgyorsultak az események. Jovics egy lövőcsel közben büntetőterületen belül esett el, a megítélt tizenegyest az ezzel második gólját szerző Horváth értékesítette (38. perc: 2-0). Közvetlenül a lefújás előtt újra növelte előnyét a hazai csapat. Lipcsei kapufán csattanó lövése után Jovics fejese ismételten felsőlécen landolt, s a kipattanó labdát Lipcsei helyezte a kapuba (45. perc: 3-0). <br/> <br/><dd>Ami a helyszínen csak gyanús volt, az a tévénézők számára bebizonyosodhatott: a második gól előtt Jovics feldobta magát, a harmadikat megelőzően pedig ugyanő lesen állt. Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni, hogy az öt feljegyzésre érdemes momentum megoszlása csak utal arra, hogy mekkora fölénnyel játszott a Ferencváros, s azt már nem érzékelteti, hogy a győriek alig lépték át a felezővonalat. A második játékrész jóval unalmasabbra sikeredett, ám az is tény, hogy a Győr ekkor már több energiát fordított a támadások vezetésére. A befejezés azonban sehogyan sem jött össze a tizenegy méterről is Szűcsöt eltaláló Starknak, illetve Baumgartnernek, aki hiába pörgetett látványosan, az FTC kapusán nem tudott kifogni. Oross viszont már igen, igaz csak másodszorra: lövése előbb kipattant Szűcsről, aztán az ifjú támadó már nem hibázott (82. perc: 3-1). Az FTC harmadik gólja után csak ey alkalmommal tudott komoly helyzetet kialakítani, a 90. percben Hrutka azonban éles szögből előtte a kapu előtt a labdát. <br/> <br/><dd>Ezzel együtt: csapatuk némileg visszaesett játékát látva a Ferencváros szurkolói csak egyszer bosszankodhattak. Mégpedig akkor, amikor megtudták, hogy az Újpest 4-1-re nyert Sopronban.