Maffiakapcsolatok Moszkvától Budapestig

A 90-es évek második felében Magyarországon tapasztalható leszámolások, robbantások nem az átalakulás kényszerű következményei voltak: az események mögött inkább a Vadkelet, az ukrán és orosz maffia állt – írja Bartus László nemrég megjelent, Maffiaregény című kötetében, melynek hátterével A Hét ma esti műsora foglalkozott.

Munkatársunktól
2001. 12. 02. 20:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 90-es évek második felében Magyarországon tapasztalható leszámolások, robbantások nem az átalakulás kényszerű következményei voltak: az események mögött inkább a Vadkelet, az ukrán és orosz maffia állt – írja Bartus László nemrég megjelent, Maffiaregény című kötetében. Az elkövetett bűncselekmények közös jellemzője volt, hogy azokat sem a magyar rendőrség, sem annak csúcsszerve, a KBI nem tudta felderíteni. A könyv szerint a 90-es évek derekára az ukrán-orosz maffia olyannyira beépült a magyar rendőrség kereteibe, hogy irányítani tudta a legfontosabb nyomozásokat. Letartóztatásokat rendelhettek el, s voltaképpen az történt Budapesten, amit Moszkvában akartak.

Bartus A Hét műsorában elmondta: bizonyos rendőri szervezeteknél dolgozó tisztek szálláscsinálói voltak az orosz maffiának. „Kiszolgálták őket, eladták a hazájukat, én ezeket az embereket hazaárulóknak tartom” – jelentette ki Bartus. A könyveiben mindenkit nevesítő Bartus A Hétben úgy vélte, ők még a miniszterelnököt (Horn Gyulát, a szerk.) és Kuncze Gábor belügyminisztert is „becsapták”. „Meg lett vezetve” az 1998 előtt működő KBI is: míg abban a hitben voltak, hogy a rendőrség beépült a maffia köreibe, ez pont fordítva történt. Ennek hátterében pedig Sándor István nyugalmazott rendőr alezredes állt, akit a bulvárlapok „a Papa” néven emlegetnek.

Sándor A Hétnek nyilatkozva kijelentette: „Ez egy elmebeteg agyszülemény, ami ebbe a könyvbe le van írva”, sorozatosan „valótlan tartalmú” rendőri jelentésekből áll. Sándor István felidézte: 2001. januárjában telefonon beszélgetett Bartussal, aki akkor indította első rágalmazó sorozatait Sándorral szemben. A beszélgetés során Bartus rendőri forrásokra hivatkozott. Bartus most A Hétben azt, hogy Sándor visszautalt erre a beszélgetésre, mintegy az álatala megfogalmazott vádak bizonyítékaként kezelte. A Hét a jelenlegi rendőri vezetés véleményét is kikérte volna a történtekről, ez a próbálkozásuk egyelőre nem járt sikerrel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.