Szeptember 1.: Sportösszefoglaló

Ronaldo a Real Madridé; Chilavertet kirúgtak, mert kövér; Michael Schumacher nyerte a Belga Nagydíjat; hat aranyérem a kajak-kenu világbajnokságon; ezüstérmes lett a női junior kézilabda-válogatott az EB-n.

MTI
2002. 09. 01. 19:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Néhány órával a labdarúgó Bajnokok Ligája nevezési határidejének lejárta előtt létrejött a megegyezés a Real Madrid és az Internazionale között. A spanyol klub 35 millió eurót fizet a brazil Ronaldóért. A 25 éves világbajnok csatár vételárán felül a madridiak januárban egy játékost adnak még át a milánói egyesületnek, 10 millió euró értékben.

A vb-gólkirály hétfőn írja alá 2006-ig szóló szerződését, és a 11-es számú mezt viseli majd. Ronaldo nagyban hozzájárult az üzlet létrejöttéhez: csökkentette kereseti igényeit, így nem kap majd többet, mint Zidane, Figo vagy Raúl – mondta Jorge Valdano, a Real sportigazgatója. Ezzel egyidejűleg a BL-győztes spanyolok 20 millióért eladják Fernando Morientest az ősi rivális FC Barcelonának.

A dél-amerikai sztár pótlására a milánói klub 22 millióért az argentin Hernan Crespót szerződtette a Laziótól. A BL-be nevezett játékosok listáját szombat éjfélig kellett leadni. Az egy hónapja tartó huzavona során már többször is közel volt egymáshoz a Real és az Inter álláspontja, de az olaszok túlzott anyagi követelései miatt a üzletet mindeddig nem kötötték meg.




Jose Luis Chilavert






cselgáncs-válogatott




Kiss Balázs




junior kézilabda-válogatott




FTC-MTK






kajak-kenu világbajnokságon








Forma-1




Molnár KrisztinaVarga Judit

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.