Tágas terek, szárnyaló képzelet jellemzi a kiskunfélegyházi Holló László Képzőművész Kör és a pécsi Vulgár Projekt képzőművészeti csoport alkotóinak kiállítását. Molnár István, az ötlet megálmodója installációt képzelt el, tárgyak térbeli elhelyezésével kombinált tárlatot, amelyben nem elsősorban a képek falon kifüggesztett szerepe érvényesül.
A tárlat nyílt, befogadó szemlélődést igényel, a nézőt – belépve a terembe – érdekes fények, zene, hangulatok érintik meg, kivetített képek, videokockák ragadják meg a figyelmét. Óriási fehér felületekkel vonták be az oszlopokat, ahol a látogatók is otthagyhatják kézjegyüket, netán alkotásaikat. A kisebbik teremben egy rögtönzött alkalmi műtermet rendeztek be, ahol festőállványok, paletták, kellékek, drapériák, kész és félig kész alkotások sorakoznak.
Ez a részlet a gyökerekhez visz vissza. A megnyitó sem volt szokványos, hiszen ez is a lényege az effajta stílusnak, hogy a véletlenek sora alakítja az eseményket. A kiállítás megnyitásra felkért Kolozsvári Sándor festőművész ugyanis megbetegedett, így kórházi ágyáról, videocsatornán keresztül üzent a nagyérdeműnek. A csaknem húsz fiatal alkotó műveit bemutató kiállítás hangulatát a „Láma dalai” félegyházi fiatalokból álló zenekar színesítette.
Koronás kiállítás Kiskunfélegyházán
Rendhagyó kiállítás nyílt csütörtökön este Kiskunfélegyházán a Városalapítók Napja rendezvénysorozat keretében. A tárlat az egykori Korona Étterem ma már üresen álló falai közé vitt életet, teret adva fiatal kiskunfélegyházi alkotók és pécsi egyetemisták alkotásainak – tudatta az OBJEKTÍV Hírügynökség.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!