Jánosi György nemrégiben még azt rótta fel a párt egyes vezetőinek, hogy azért teszik 2005-re a tisztújító kongresszust, mert így sikerrel biztosíthatják némely potentátok személyes jövőjét. Ezért keltett némi megdöbbenést, hogy elsőként ő tett javaslatot a mostani pártelnök legmagasab rangra emelésére – szembesítette a ma reggeli Nap-kelte műsorvezetője a Kereszttűz vendégét önmagával. Az MSZP Országos Választmányának elnöke azonban semmi ellentmondást nem lát nyilatkozataiban.
– Kovács László az egyik legnépszerűbb politikus volt 94 és 98 között, amikor külügyminiszterként tevékenykedett; ráadásul ma is az. Az Európai Unióban a köztársasági elnöknek Magyarország diplomatájának kell lennie, az már bizonyított tény, hogy e minőségben maradandót alkotott eddig is, de az sem vitás, hogy a belpolitikai feldatokban is nagyon otthon van – jellemezte egykori minisztertársát Jánosi György. Újságírói kérdésre, vagyis hogy fenti szempontok alapján Kádár Jánost, aki nem kevésbé volt népszerű, sőt szintén meglehetős jártasságot szerzett kül- és belügyben egyaránt, ugyancsak telitalálatnak látná-e, mint a legmagasabb közjogi méltóság megtestesítőjét, a kérdezett tiltakozott: – Nem, dehogyis. A népszerűség mellett fontos szempont az alkalmasság is. Márpedig Kádár nem tudott angolul... –mutatott rá a kizáró okra.
– Kovács László azt is bebizonyította, hogy felül tud emelkedni a belső pártpolitikai csatározásokon – sorolta tovább a külügyminiszter erényeit az ex-sportminiszter. – Például amikor Pokorni Zoltán megkérte, hogy forduljon az Alkotmánybírósághoz normakontrollért az okatási törvény tanári titoktartásra vonatkozó módosítása ügyében, ő jogászként józanul végiggondolta a javaslatot és úgy döntött, erre semmi szükség, a törvény jó – mutatott rá egy elfogulatlan motívumra az MSZP-s képviselő . Majd hozzátette: – vezető diplomataként szintén bebizonyította, hogy a párkötődéstől teljesen függetlenül képes szolgálni az ország érdekeit.
– Gyakran vádolnak meg azzal, hogy kifelé beszélek – sérelmezte Jánosi György –, de az attól függ, honnan nézzük. Én a több tízezer párttaghoz szólok, akik sokat tettek azért, hogy megnyerjük a választást, és a három millió választóhoz, akik ránk adták a voksukat. Ők hozzánk tartoznak, én nem kifelé beszélek! – kérte ki magának a választmányi elnök. Illusztrálta is, milyen kitételeiért sütik rá a bélyeget a szűkebb látókörűek: – Nehéz úgy hitelesen ember- és értékközpontú politikát folytatni, társadalmi szolidaritásról, esélyegyenlőségről, felzárkóztatásról beszélni, hogy közben a hírek ingatlanadóról, a tanulói utazási kedvezmények megvonásáról szólnak. Ígéretünk, amely szerint szolgálva akarunk kormányozni, súlytalanná vált: hatalomra kerülve urizálni kezdtek egyesek – mutatott rá a fájdalmas ellentétre a választmányi elnök És nemcsak a söjtöri luxuspiknikre gondol, vagy a vidám vadászatokra – mondta el. Szerinte olyan embernek kell a párt élén állnia, aki személyes hitelével garantálja, hogy a kormány visszatér a társadalmi párbeszéd közvetlen formáihoz, és ha a helyzet úgy kívánja, hajlandó akár átadni a helyét másnak, aki még jobban tudja szolgálni a célt: a többség bizalma legyen újra az MSZP-é.

Hadházy Ákosból nem lett új Hídember: elfogytak a követők, kipukkadt a lufi