Fidesz: a jövő évi költségvetés egyik nagy vesztese az oktatás

Pokorni Zoltán arra szólította fel Magyar Bálint oktatási minisztert, hogy amikor a jövő évi költségvetésről beszél, "az igazat mondja, ne csak a valódit".

MTI
2003. 12. 04. 16:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Valós állítás például az, hogy jövőre nő a minőségi bérpótlék és az osztályfőnöki pótlék, de az igazság az, hogy akkor is csak 0,3 százalékkal emelkedik egy pedagógus fizetése, ha mindkét pótlékban részesül – mondta a fideszes politikus a csütörtöki rendkívüli kormányszóvivői tájékoztatón elhangzottakra reagálva az MTI-nek.

”Az igazság az, hogy második éve nem nő egyetlen fillérrel sem az oktatók és a pedagógusok alapilletménye„ – tette hozzá a volt oktatási miniszter. Elmondta, hogy a pedagógusok jelentős létszámleépítéstől tartanak, és a kialakult helyzet miatt sztrájkra készülnek az oktatók és a professzorok.

”Nem valótlan Magyar Bálint azon állítása, hogy jövőre nő az oktatási normatíva, de az igazság az, hogy 2004-ben is közel 100 milliárd forint hiányzik az iskolák normális működéséhez„ – mondta Pokorni Zoltán. Szerinte a pedagógusok okkal tartanak attól, hogy jövőre is folytatódik az óvoda- és iskolabezárási hullám.

Mint mondta, az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy jelentősen csökken jövőre az egyetemek felújítására, bővítésére fordítható beruházási költség, és nem épült meg egyetlen kollégiumi férőhely sem a kormány által ígért tízezerből.

”Ehhez képest a miniszter úr most már 2010-ig tartó fejlesztési programokkal igyekszik elfedni azt, hogy a jövő évi költségvetés egyik nagy vesztese az oktatás„ – fogalmazott a fideszes politikus, aki szerint a költségvetési vita nyomán az eredeti előterjesztéshez képest 20 milliárdot vontak el a tárcától.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.