A Kulcsár Attila telefonjának lehallgatásából származó információk szerint „furcsa kommunikáció volt Bácskai János és Kulcsár Attila között. Tartalma, nexusa, stílusa baráti, nem pedig hivatalos, semleges volt” – mondta tanúvallomásában a politikai államtitkár.
Kulcsár Attila 2003 júniusában arra kérte a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ jelenleg felfüggesztett főigazgatóját, működjön közre abban, hogy a rendőrség előzze meg a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletét a K and H Equitis iratainak biztosításával, nehogy eltűnjenek azok – mondta Tóth András.
Hozzátette: erről az információról tájékoztatták a felügyeletet, majd a rendőrség kiment és korrektül intézkedett az iratok begyűjtéséről. Erről a szolgálat információi szerint Bácskai János tájékoztatta Kulcsár Attilát.
Tóth András elmondta azt is: miután Kulcsár Attila figyelése közben észlelték, hogy a célszeméllyel „magyarázatra szoruló” kapcsolatot tart a tábornok, megkerestette Bácskai Jánost, és június 25-én megbeszélést tartottak.
Bár Kulcsár Attila sok állami tisztségviselővel tartott kapcsolatot, ettől különbözött a Bácskai Jánoshoz fűződő kapcsolata, mely bensőséges volt és szokatlan módon, egy állami szervvel szemben egy másik állami szerv közreműködésére irányult – jegyezte meg a politikai államtitkár.
Ugyanakkor ezzel kapcsolatban Bácskai János a tárgyaláson azt hangsúlyozta, hogy nem valamiféle kalandvágyból tett lépéseket Kulcsár Attila irányába, hanem nemzetbiztonsági tábornokként lehetőséget látott arra, hogy a célszemély közelébe férkőzzön akkor, amikor a szolgálatok még csak lehallgatást végeztek.
Kérdésre Tóth András elmondta, hogy Kulcsár Attilával „történetesen éppen azon a napon találkozott, mint Bácskai Jánossal”, de az nem hivatali helyiségében, és nem Bácskai János közvetítésével jött létre. Tóth András elmondta: Kulcsár Attila eléggé zaklatottan próbálta őt meggyőzni arról, hogy elszámolási problémák vannak, nem tudja mekkora a hiány, de a bankrendszerbe vetett bizalom megingása nagyon súlyos helyzetet eredményezhet.
Tóth András vallomásában hangsúlyozta, hogy akkoriban még nem volt annyi információja a sikkasztási ügyről, mint jelenleg. Akkor elsősorban a Pannonplast felvásárlása került látókörbe.
Tóth András szerdai tanúvallomására váratlanul, a bíróság által tervezettnél napokkal hamarabb került sor. Éppen Papp Csaba, az ORFK tisztje tett tanúvallomást, amikor jelezték a bírónak, hogy kint vár a politikai államtitkár. Délelőtt erre félbeszakították a tiszt meghallgatását és rövid szünet után Tóth András következett. A nap folyamán folytatja tanúvallomását Papp Csaba, majd várhatóan az ORFK más tisztjeinek, így például Bolcsik Zoltánnak és Molnár Csabának a meghallgatására is sor kerül még.
Elgázolt egy embert a vonat Kecskeméten