Az inzulinellátás megoldása érdekében az egészségügyi tárca féléves inzulinkészletet vásárolt meg feltehetően még a régi, magasabb áron – olvasható a két nagy gyógyszergyártó szövetség, a MAGYOSZ és az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete közleményéből, akik a sajtóból értesültek a történtekről.
A gyártók szerint az inzulin-ellátási krízis elkerülése örvendetes, de nem tudni, milyen körülmények között történt a vásárlás, a cégek szerint ugyanis az egészségügyi kormányzat a gyártókkal nem tárgyalt, így közvetlen vállalati tárgyalással oldotta meg a problémát.
Felmerül, hogy esetleg nem szabályos körülmények között történt a vásárlás, a tárca figyelembe vette-e az állami intézményekre kötelező közbeszerzési eljárást és az egyéb feltételeket. A két szervezet úgy véli, hogy ez a szorító helyzet ismét diszkriminatív magatartásra kényszerítette az egészségügyi kormányzatot, amely ellen a leghatározottabban tiltakoznak, s még inkább szorgalmazzák a kormányzat és a gyógyszergyártók közötti tárgyalások megkezdését.
(napi online)
Csak a magyar nemzeti kormány áll a brüsszeli migrációs tervek útjában















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!