MAGOSZ: Mádl küldje vissza a földtörvényt!

A MAGOSZ azt kéri a köztársasági elnöktől, hogy a módosított földtörvényt küldje vissza az Országgyűlésnek.

MNO
2004. 04. 30. 12:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A földtörvény visszaküldését kéri a A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) Mádl Ferenc köztársasági elnöktől. A szövetség elnöke szerint az EU-csatlakozási szerződés a most elfogadott módosított földtörvényben foglaltaknál hathatósabb nemzeti földvédelmet tesz lehetővé, ráadásul a módosítás a külföldi földbérlők státuszának megerősítését, földtulajdon-szerzését, valamint az uniós befektetők földszerzését hivatott biztosítani, és gyengíti a helyben lakó gazdák földtulajdon-szerzési esélyeit gyengíti.

Az Országgyűlés április 26-án fogadta el a földtörvény módosítását. Eszerint az uniós csatakozás után a külföldieket érintő földvásárlási moratórium nem vonatkozik azon uniós állampolgárokra, akik önálló vállalkozó mezőgazdasági termelőként kívánnak Magyarországon letelepedni, és legalább három éve folyamatosan, jogszerűen Magyarországon laknak és mezőgazdasági tevékenységet folytatnak.

A jogszabály az európai uniós csatlakozásról szóló szerződés törvényi kihirdetésével egy időben lép hatályba. (mtv.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.