Szigorított ellenőrzés a szlovák határon

Mától kezdve egy hónapon át szigorított ellenőrzésre kell számítaniuk az utazóknak a szlovákiai határon.

MNO
2004. 05. 03. 12:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az északi szomszéd országba tartó utasokkal szemben május 3-tól június 2-ig rendeltek el szigorított ellenőrzést a szlovák határőrizeti szervek.

A határőrség közleménye szerint az intézkedés oka az, hogy a hatóságok a szlovákiai NATO csúcs egyik biztonsági elemeként mellőzik az egyszerűsített határellenőrzést. A határátkelőhelyeken ezért az alaposabb ellenőrzés és regisztrálás miatt hosszabb várakozási időre lehet számítani.

Mivel a regisztráció során az útlevelek ellenőrzése gyorsabb, mint a személyi igazolványé, azt javasolják, hogy aki teheti, az intézkedés egy hónapos időtartama alatt útlevéllel lépje át az államhatárt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.