A két hektoliteres, lehegesztett hordóba zárt holttestre szerdán hajnalban bukkantak rá a borsodi település határában, az Alsózsolcai Betonelem Gyár melletti tóban. A rendőrség egy eltűnt asszony utáni nyomozás során, korábbi információk birtokában vonult ki a Miskolc határában lévő tóhoz. Ott aztán, egy szakszerűen lezárt és súlyokkal is rögzített lemezhordóban rá is bukkantak a több hónapja eltűnt, 38 éves felsőzsolcai asszony tetemére.
A városi kapitányságra még hetekkel ezelőtt jelentették be, hogy eltűnt egy Felsőzsolcán élő nő, akinek ezért a körözését rendelték el. Az újabb információk azonban egyre inkább azt támasztották alá, hogy a nő bűncselekmény áldozata lett. Hamarosan a megyei életvédelmi nyomozók is bekapcsolódtak az eljárásba, melyben felderítették a nő kapcsolatait és ellenőrizték a híváslistáit is. Kedden délután jutott el a nyomozás arra a pontra, ahol felmerült, hogy a kérdéses tavat át kellene vizsgálni, mert az eltűnt nő holtteste onnét kerülhet elő.
Miután a búvárok felszínre hoztak egy hordót, amely valóban a tetemet rejtette, a rendőrök kihallgatásra állították elő a nő férjét. A férfi korábban azt állította, hogy felesége összepakolta személyes tárgyait, és elhagyta. A férj kihallgatása jelenleg is tart, ám a rendőrség várhatóan kezdeményezi az előzetes letartóztatását is.
Halálos karambol szenteste, teljesen útzár az érintett szakaszon















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!