Környezetvédők: nem állt le a dorogi égető

A tegnapi (augusztus 27-i) napon tévesen az az információ terjedt el, miszerint a környezetvédelmi hatóság felfüggesztette a dorogi égető tevékenységét. Az egyesületeink által megszerzett felügyelőségi határozat szerint, azonban mindösszesen arról van szó, hogy a további hulladékok fogadását függesztette fel a hatóság - áll az Esztergomi Környezetkultúra Egyesület és a Dorogi Környezetvédelmi Egyesület közös sajtóközleményében.

MNO
2004. 08. 28. 9:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez a határozat nem érinti az égető működését, amely a mai napon is üzemel. A telephelyen tárolt 2000 tonna hulladékot továbbra is elégeti a cég. Mivel az égető névleges kapacitása 4 t/óra, így a bent lévő hulladék bőségesen elegendő ahhoz, hogy az égető zavartalanul folytassa tevékenységét.

Aggasztónak tartjuk, hogy éppen az egyesületeink által szervezett tüntetés napján ad közre a felügyelőség olyan sajtóközleményt, amely mint a példák mutatják félreérthető és azt a téves látszatot kelti, miszerint az égető tevékenységét felfüggesztették. Érthetetlennek tartjuk azt is, hogy bár a hatóság augusztus 19-én meggyőződött arról, hogy 400 tonna hulladékot az égető teljesen szabálytalan módon tárol, augusztus 24-ig nem lépett ez ügyben és a határozatot csak tüntetésünk napján hozta nyilvánosságra.

Hasonlóan aggasztó az is, hogy a korábbi szennyező csatornából három hétig szivárgó szennyező anyagot, csak a korábbi sajtóközleményünket (augusztus 24.) követő napon gátolták el, miközben a szivárgás tényéről a hatóság már augusztus 11-én értesült – közli a két egyesület.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.