Washington Times
A washingtoni Kína-szakértők egy része csendesen morgolódik a CIA-s Dennis Wilder nemrégiben történt Nemzetbiztonsági Tanácsbeli kinevezése miatt. Ennek oka, hogy Wilder, aki így a Condi Rice nemzetbiztonsági tanácsadó irányítása alatt álló csoport elsőszámú Kína specialistája lesz, a kritikák szerint az egyik legliberálisabb Kína elemző a CIA-nél- írja a Washington Times. Bírálói Wildert tartják a “Kína-nem-jelent-veszélyt” vélemény egyik legfontosabb “végrehajtójának.”
Human Events
John Kerry támogatói ellentámadásba lendültek azok ellen, akik Kerry vietnami szolgálatát támadták, főleg azzal vádolva őket, hogy tulajdonképpen csak a Bush kampány „alvállalkozóiról” van szó. A Swift Boat Veterans for Truth (Őrnaszád-Veteránok az Igazságért) egyik reklámjában például Paul Galanti a következő módon ostorozza a demokrata elnökjelöltet: „John Kerry megadta az ellenségnek ingyen azt, amit én és sok bajtársam Észak-Vietnamban a börtöntáborokban még kínzás árán sem voltunk hajlandóak kimondani.” A probléma a váddal hogy Galanti csak egy Bush alvállalkozó? Galanti Bush fő riválisát, John McCaint támogatta az előválasztások során, sőt, McCain virginiai kampányelnöke volt. Ugyancsak a Human Events írja, hogy az új Kerry-ellenes bestseller egyik szerzője, John O'Neill elmondta, hogy alapvetően független, sőt 2000-ben a demokrata Al Gore-ra szavazott az elnökválasztáson. Emellett a „harmadik pártos” Ross Perot-ra is kétszer szavazott, 1968-ban pedig a demokrata Hubert Humphrey-ra Nixon ellen.
Weekly Standard
És ha már Kerry és Vietnam, a Weekly Standard ász politikai elemzője, Fred Barnes szerint Kerry azért épít annyira vietnami szolgálatára, mert nemzetbiztonsági kérdésekben igencsak gyenge talajon áll, lévén hogy szenátorként egy igen gyenge, „galambos” bizonyítványt szedett össze.
New Republic
A liberális, de színvonalas New Republic arról ír, hogy egy közvéleménykutatás szerint azok, akik tudnak Kerry háborús kitüntetéseiről, mérhető arányban Kerryhez húznak jobban, mint azok, akik nem értesültek róluk.

Megkérdezték Ruszin-Szendi Romuluszt, hogy valóban dicsőítette-e Ukrajnát a NATO ülésein – videó