Garth Crooks, a BBC szintén feketebőrű sportkommentátora a London Schools and Black Child (Londoni Iskolák és Feketebőrű Gyermekek) konferencián kifejtett véleménye szerint a ganxta kultúra „megöli a gyermekeinket”, az erőszakot dicsőítő filmek és a rap zene pedig közvetlen kapcsolatba hozható az oktatási fegyelem leépülésével, a bűnözéssel és az erőszakkal.
Garth Crooks szerint a „gengszterek” siralmasan gyermekdedek. Az ifjúsághoz intézett felhívásában a kommentátor arra kéri a fiatalokat, hogy fordítsanak hátat a „járványnak”, amely természetesnek tekinti a fegyverhasználatot és a kábítószerek fogyasztását és terjesztését.
„Az „utca-kultúra” válogatás nélkül fertőzi meg a jövő generációit, és milliókat foszthat meg attól, hogy lehetőségeiket kiaknázzák. A magukat gengszterként definiáló egyedeket ezúton szólítanám fel: ideje felnőni. Nevetségesek vagytok. Nem vagytok ti sem gengszterek, sem különösebben okosak. Gyerekek vagytok, és itt az ideje, hogy valaki helyre tegyen benneteket”
A Tottenham Hotspur egykori játékosa hozzátette: „Gyermekeink egymás után áldozatul esnek a járványnak. Nem gondolják, hogy ez kapcsolatban állhat kulturális értékeink eltűnésével?”
Trevor Phillips, a Faji Egyenlőség Tanácsának elnöke és Diane Abbot, egy munkáspárti képviselőnő, osztják Crooks aggodalmait. A 2000 fős közönséghez szólva Phillips kiábrándító képet festett a helyzetről: „Lányainkat és főleg fiainkat kilöki magából a társadalom, életképtelenné válnak és örökre eltűnnek. A probléma nagyságrendjét illusztrálja, hogy minden egyetemi hallgató fiúra két másik jut, aki börtönben ül.”
Az elnök sürgette a feketebőrű szülőket, hogy harcoljanak a gyermekeikért, „bármilyen áron”. A képviselőnő „elveszett generációról” beszélt, és biztosította az egybegyűlteket, hogy a problémát nagyon is komolyan veszik.
A konferencia napokkal azután zajlott, hogy egy egyetemi kezdeményezés, mely rap és hip hop segítségével próbálja megnyerni a fiatalokat a költészetnek, díjat nyert.
A Sheffield College Young People Speak Out (Megszólal az Ifjúság) tanfolyama a Nemzeti Információs és Tanulástechnikai Egyesület Innovációs Díját nyerte. A kurzust azért hozták létre, hogy esélyt adjanak azoknak a fiataloknak, akik megbuktak angolból. Az oktatás során Eminem és a hip hop sztár, Nas szövegeit használják fel, hogy a nyelvi kifejezőeszközök, az alliteráció és a költői képek fontosságát bemutassák.
Julie Hoppers, a tanárok egyike szerint „az angoltanítás sikere az összehasonlításokban rejlik. Könnyen észrevehető például a párhuzam Nas számai és Blake költészete között, mert mindketten erőteljes képeket használnak az anyjukkal kapcsolatban.
Forrás: The Guardian

Tömegkarambol történt az M0-áson