Archibald Gracie amerikai ezredes, akinek első osztályon volt kabinja a szerencsétlenséget szenvedett Titanic luxusgőzösön, az indulás napján adta fel képeslapját, amelynek kikiáltási ára a Henry Aldridge and Son aukciósház szervezte árverésen 60 ezer (28,6 millió forint) font volt.

A Titanic fedélzetén utazott, egyedülálló hölgyeknek udvarolt
Gracie, aki később The Truth About The Titanic (Az igazság a Titanicról) című könyvével vált ismertté, képeslapján azt írta:
Szép hajó, de megvárom az utam végét, mielőtt véleményt alakítanék ki róla.
A PA brit hírügynökség az aukciósházat idézve arról számolt be, hogy szinte példa nélküli, hogy kalapács elé kerüljön egy muzeális értékű írás egy olyan formátumú utastól, mint Gracie. A történelmi jelentőségű dokumentum először cserélt gazdát. Az eladó nagybátyja volt a címzettje Gracie képeslapjának, amelyet a londoni Waldorf Hotelbe kézbesítettek.
Gracie saját elmondása szerint a Titanic fedélzetén főleg azzal töltötte az időt, hogy a férfi kísérő nélküli hölgyeknek udvarolt.
A katasztrófa napján, 1912. április 14-én, vagyis négy nappal az indulás utáni napon, fallabdázott, úszott a fedélzeti medencében és elment a kápolnába. A jégheggyel történő ütközés álmából riasztotta fel éjszaka, elmondása szerint nőket és gyerekeket segített mentőcsónakokba, majd saját maga egy felborult csónakon keresett menedéket. Bár Gracie túlélte a katasztrófát, néhány hónappal később, 1912 decemberében elhunyt.
A dél-angliai Southamptonból New Yorkba tartó Titanic óceánjáró 1912. április 15-re virradóra ütközött jéghegynek, majd süllyedt el a kanadai Újfundland partjaitól 640 kilométerre.
Több mint 1500 ember vesztette életét a szerencsétlenségben.