Csaknem 10-20 ezer anorexiás van hazánkban

Miközben 10-20 ezer súlyos evészavarban szenvedő beteg él Magyarországon, egyetlen kórházban sincs olyan részleg, amely kifejezetten anoráxiás vagy bulimiás betegekkel foglalkozna. A kóros soványságban vagy falásrohamokban szenvedőket hol a belgyógyászaton, hol a pszichiátrián, néha pedig az ambulancián kezelik.

MNO
2004. 09. 01. 19:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A betegség gyógyítása azonban különleges szakértelmet kíván és csak speciális terápiával eredményes. Ha erre nincs lehetőség, akkor minden tizedik beteg 10 éven belül meghal.

Többféle evészavar van. Talán a legismertebb az anorexia, amikor a csontsovány beteg azt hiszi, hogy kövér és szinte halálra fogyókúrázza magát. A bulimiás betegek is szigorúan fogyókúráznak, majd hirtelen hihetelen mennyiségű ételt tömnek magukba és képtelenek megállítani a falásrohamot. Az ételt ezután szándékosan kihányják. Néha a két betegség kombinálódik.

Az ország egyetlen evészavarokkal foglalkozó részlege 2 évvel ezelőtt szűnt meg Miskolcon. A szakemberek szeretnének egy 25 ágyas részleget kialakítani, de ehhez legalább annyi orvosra és nővérre lenne szükség, mint ha 100 ágyas lenne az osztály. – A betegek bentfekvése hosszabb időt venne igénybe, úgyhogy az OEP finanszírozása nem lenne elegendő, tehát ezek veszteséges részlegek lennének – mondta Németh Attila, a Nyírő Gyula Kórház osztályvezető főorvosa. Ezért egyelőre egy kórház sem vállalja a feladatot. A betegek csupán néhány ambulancián és 10-nél is kevesebb szakembernél kaphatnak segítséget az egész országban – adta hírül a Magyar Televízió.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.