„Gyurcsány elbukott bátorságának első próbakövénél”

A Fidesz lehetőséget adott Gyurcsány Ferencnek megválasztása előtt, hogy tisztázza a brókerbotránnyal kapcsolatos szerepét, miután az MNO nyilvánosságra hozta a személyét érintő dokumentumokat. A kormányfő ezt nem tette meg, amely önmagában is aggodalomra adhat okot – jelentette ki Demeter Ervin a Nap-kelte című műsorban.

Kovács Zita
2004. 09. 30. 10:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Arra kértük Gyurcsány Ferencet a kormányprogram vitája során, hogy tisztázza a brókerbotránnyal kapcsolatos szerepét, mielőtt a Magyar Köztársaság miniszterelnökévé választják – mondta Demeter Ervin országgyűlési képviselő a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában. A kormányfő személyére vonatkozó kérdéseket azután tette fel a Fidesz, hogy honlapunkon megjelent két dokumentum, amelyek közül az egyik arról szólt, hogy a nemrég még Gyurcsány Ferenc irányítása alatt álló Altus Rt. a brókerügy kirobbanását követõen hozamokkal együtt kapta vissza több tíz- millió forintos befektetését. A másik egy telefonlehallgatási jegyzõkönyv, amelybõl kiderül: Bodnár Zoltán, a Nemzeti Autópálya Rt. vezérigazgatója egy bizonyos „Gyurcsányitól” várta, hogy „mindenképpen intézkedjen”.

A fideszes politikus elmondta: a nyilvánosságra került dokumentumok kérdéseket vetnek fel, amelyeket akkor kellett volna tisztázni, mielőtt az Országgyűlés döntött a miniszterelnök személyéről. Hozzátette: az Altus Rt. azon kevés cégek egyike, amely nem veszített a K&H brókercégével folytatott üzleti tranzakciókon. A Kőbányai Önkormányzat hárommilliárd forintot bukott a befektetésen, az Altus Rt. egy fillért sem.

A legfontosabb kérdés az ügyben, hogy szembesülhetünk-e a későbbiekben azzal, hogy Gyurcsány Ferenc kapcsolatba kerül a bankbotránnyal vagy sem – hangsúlyozta Demeter. A Fidesz nem akart olyan helyzetbe kerülni, mint Medgyessy Péter esetében, amikor utólag derültek ki olyan lényeges információk, mint a D 209-es ügy. Ezért lehetőséget kívántunk biztosítani Gyurcsány Ferencnek, hogy tisztázza ezt az ügyet. Nem tette meg. Ez önmagában is aggodalomra ad okot. Le lehetett volna zárnia a kérdést, ha Gyurcsány azt mondja, hogy nem ismeri Kulcsár Attilát, nem találkozott vele, és semmilyen olyan üzleti tranzakció nem történt, amely bűncselekmény gyanúját felveti. Azonban ehelyett azt a megoldást választotta, hogy hallgatott az ügyről – fűzte hozzá.

Ezt megelőzően hétfőn is adtunk erre lehetőséget, amikor egy interpelláció keretében szintén megkérdeztük, hogy kapcsolatban állt-e Kulcsár Attilával. A helyette válaszoló Kiss Péter sem tisztázta ezt az ügyet. A parlamenti vizsgálóbizottság is eljutott odáig, hogy bizonyos személyek körül felmerülnek megoldatlan kérdések. Gyurcsány Ferenc is szerepelt ezek között – hangsúlyozta a fideszes politikus.

A képviselő kiemelte, hogy ha Gyurcsány Ferenc bátor kormányzást akar, akkor ezekre a kérdésekre bátran kell válaszolnia. Talán ez volt az ő bátorságának az első próbaköve, amin úgy tűnik, hogy elbukott – mondta Demeter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.