Mint korábbi hírünkben jeleztük: Áder János frakcióvezető félórás tárgyalási szünetet kért az Országgyűlés mai ülésén Mandur Lászlótól, az ülés vezetőjétől, mondván: olyan információk kerültek a birtokába Gyurcsány Ferenc miniszterelnök-jelöltről, amelyeket meg kell osztania a Fidesz képviselőcsoportjának tagjaival, majd az Országgyűléssel. Mandur 15 perc szünetet biztosított az ellenzéki párt számára.
A Fidesz képviselőinek egyeztetése után Répássy Róbert ismertette a kormánypártok tagjaival is azokat az információkat, amelyek délután óta a Magyar Nemzet Online-on is olvashatóak.
Azaz, az NBH lehallgatási jegyzőkönyve szerint: a bankbotrány kirobbanását – vagyis Szász Károly akkori PSZÁF-elnök megveretését – követően Kulcsár Attila, a K&H Bank Rt. sikkasztással gyanúsított exbrókere és az Állami Autópálya Kezelő Rt. vezérigazgatója, Bitvai Miklós lázasan dolgozott a bizonyítékok eltüntetésén. A sikkasztási, pénzmosási ügyben nem kevesebb, mint 16 milliárd forint közpénz forgott. Ma már köztudott, hogy a törvénytelen tranzakciók leplezéséhez szerződéseket is hamisítottak.
A Nemzetbiztonsági Hivatal ekkor már folyamatosan lehallgattatta Kulcsár Attila telefonját, aki elképesztő mennyiségű hívást bonyolított. Kulcsár többször egyeztetett Bitvaival, aki egy alkalommal közölte: szólt Bodnár Zoltánnak, a Nemzeti Autópálya Rt. elnökének, hogy baj van a papírokkal. Bitvai megemlítette azt is, hogy Bodnár beszélni akar „Gyurcsányival”, hogy mindenképpen intézkedjen, mert nagy botrány van készülőben.
Szintén kiderül, hogy a korábban Gyurcsány Ferenc irányítása alatt álló Altus Rt. a Kulcsár-botrány kirobbanását követően hozamokkal együtt kapta vissza több tízmilliós befektetését. Ez Jagiellowicz Györgynének, az Altus Rt. vezérigazgatójának a rendőrségen tett tanúvallomásából derül ki. Az üzletasszonyt 2003 szeptemberében faggatták ki az ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Osztályának nyomozói. Jagiellowiczné azt állította, hogy Gyurcsány Ferenc utasítására vette fel a kapcsolatot Kulcsár Attilával, akivel többször is találkozott.
Répássy emlékeztetett: az ügy során Kőbánya önkormányzata három milliárd forintot vesztett, míg az Altus semmit. Megjegyezte: Gyurcsánynak még a szavazás előtt tisztáznia kell, milyen kapcsolatok fűzték Kulcsárhoz, és hogy nem keveredett-e bele a brókerbotrányba.
„Ebben az Országgyűlésben már megtörtént, hogy olyan miniszterelnököt választott meg, akiről kiderült, hogy D-209-es ügynök volt. Nem szeretnénk, ha egy elhallgatott tény vagy bűnkapcsolat utólag derülne ki a miniszterelnök-jelöltről. Itt az idő, hogy Gyurcsány Ferenc tisztázza magát” – mondta Répássy.
A fideszes képviselő felszólalása során többször is harsány nevetés volt hallható a kormánypárti padsorokból.
Juhász Gábor (MSZP) szerint „mindig van lejjebb”, s ezek az információk már nem számítanak újdonságnak, s hozzátette: Répássynak a dokumentumokat végig kellett volna olvasnia, ugyanis azokból – szerinte – kiderül, hogy cége ügyeivel Gyurcsány Ferenc már nem foglalkozott, míg az Altus tőzsdei vásárlásra „nem gondolt”.
Úgy véli: ez az ügy Demeter Ervin „konzervje” az NBH-ból, amelynek tartalmát háromszor hallotta, és már unja.
„Lássák be, ez a dolog nem jött be” – mondta Juhász.
Kuncze Gábor szerint „vajúdtak az egerek, és Répássyt szültek”. Hozzátette: a Parlament felelős döntés meghozatalára készül: kormányprogramot vitat, este pedig dönt a Magyar Köztársaság miniszterelnökéről. Megjegyezte: az ellenzék meg akarja akadályozni az érdemi vitát.
Turi-Kovács Béla (Fidesz) későbbi felszólalásában megjegyezte: a képviselők úgy nevettek, mint amikor Medgyessy Péter ex-miniszterelnökről kiderült, D-209-es ügynök volt.

Halálos baleset történt az M1-esen