A Nemzeti Fejlesztési Hivatal (NFH) adatai szerint február és augusztus között 9220 uniós pályázat érkezett a minisztériumokhoz és azok szervezeteihez. Frissebb adatot a hivatal nem közölt, viszont kiderült, hogy eddig csupán hét kis- és középvállalkozás büszkélkedhet aláírt támogatási szerződéssel (eltekintve a központi programoktól, amelyek esetében nem írtak ki nyílt pályázatot, hanem a minisztériumok kijelölték a fejlesztést végrehajtó szervezetet). Az eddig szerződést aláírt cégek műszaki-technológiai hátterének fejlesztésükre kértek és kaptak 0,8–1,4 millió forint közötti támogatást.
Az irányító hatóságok októberre, novemberre várják a szerződéskötések számának ugrásszerű növekedését, amelyek azonban nem jelentenek automatikus kifizetéseket. A pályázatok
nyerteseinek el kell kezdeniük a fejlesztéseket, majd számlával kell igazolniuk a költéseiket, és utólag, folyamatosan kapják meg a támogatási összeget.
Az Európai Unió egyébként évente négyszer fogadja a tagoktól érkező támogatási kérelmeket, és ugyanennyiszer utal pénzt is. Ahhoz, hogy ebben az évben támogatás érkezzen az uniótól, októberig kell elküldeni , amely tartalmazza a nemzeti fejlesztési terv részeként kiírt pályázatok nyerteseinek kifizetett összeget tartalmazó beszámolót. A minisztériumoknak szeptember 15-éig kellett volna a Nemzeti Programengedélyező Irodának jelezniük, hogy az uniós pályázatokon nyertes vállalkozók, szervezetek mekkora összegű számlákat nyújtottak be a megkezdett fejlesztéseik után. Erre nem került sor, így az októberre elkészülő elszámolásban Magyarország nem kér pénzt a strukturális alapokból.
Eddig a Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program „büszkélkedhet” kifizetéssel is, de nem a nyílt pályázatok, hanem a központilag meghirdetett programok esetében. A beérkezett 1076 pályázatból két központi zárult szerződéskötéssel, egyiküknek, a Foglalkoztatási Hivatalnak az elnyert 8,16 milliárd forintos támogatásból már ki is fizettek 1,6 milliárd forintot.

Többé nem vásárolhatnak energiaitalt a 18 év alattiak