Az ellenzéki pártok elutasították a bankadót

Az Országgyűlésben a kormánypártok támogatták, az ellenzéki pártok elutasították az úgynevezett bankadót az előterjesztés általános vitájában – hangzott el az Info Rádióban.

MNO
2004. 10. 13. 9:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Göndör István, az MSZP vezérszónoka elmondta: a banki adó növelését az indokolja, hogy azoknak kell nagyobb felelősséget vállalni, akik az elmúlt években kormányzati intézkedések és költségvetési források révén extra profitot realizáltak.

Hargitai János, a Fidesz képviselője azonban hangsúlyozta: az előterjesztés hátrányosan érinti azt az 1700 takarékszövetkezetet, amelyeknek több mint fele kistelepüléseken működik, és nem termelnek extraprofitot, sokszor veszteségesek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.