Több kórház is csatlakozott az egészségügyi szakszervezet által meghirdetett sztrájkhoz. A mai napon a Szegedi Tudományegyetem, a Pécsi Tudományegyetemről 860 dolgozó, a Gyulai Megyei Kórház 900, a veszprémi kórház 400 munkatársa, az Ajka Városi Kórház, a békéscsabai Réti Pál Kórház, a békéscsabai Fogyatékosok Ápoló és Gondozó Otthona, a ceglédi kórház, a dunaújvárosi kórház, a Hódmezővásárhely Erzsébet Kórház, a kazincbarcikai városi kórház, a keszthelyi kórház, a kisteleki egészségügyi intézmény, a makói Dr. Diós- szilágyi
Sámuel Kórház, a Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzat Kórháza, a Szeged II. sz. Városi Kórház, a Tatabánya Szent Borbála Kórház, a Jászberényi Kórház dolgozói vesznek részt a munkabeszüntetésben – mondta el a Magyar Nemzet Online-nak Ágoston Zsuzsanna, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának EDDSZ-sztrájkbizottsági elnöke. Hozzátette: a 10 ezer főt is meghaladhatja a mai napon sztrájkolók egészségügyi dolgozók száma. Néhány intézményben kék szalag viselésével fejezik ki szolidaritásukat a sztrájkoló kollégákkal.
Ágoston Zsuzsanna közölte, hogy a sztrájk ideje alatt hétvégi ügyeleti szintű ellátás folyik. A sürgősségi ellátás teljes körű, a bent fekvő betegeket szintén teljes körű ellátásban részesítik, az osztályok közül pedig az intenzív osztály mindenhol működik.
A tiltakozók követelési között szerepel, hogy öt év alatt mintegy 1500 milliárd forinttal konszolidálják az ágazatot úgy, hogy a jövő évi büdzsében már 300 milliárdot fordítanak erre a célra. Továbbra is ragaszkodnak a korábban beígért hat százalékos béremelés megvalósításához, és követelik, hogy az egészségügyi dolgozók fizetését jövőre 50 százalékkal emeljék meg, illetve öt év alatt a bérszintek érjék el az uniós átlag 75 százalékát. El akarják érni az ágazat tárgyi feltételeinek javítását, a túlmunka, illetve az ügylet kérdésének rendezését is. Ágoston elmondta, hogy követeléseiket ágazati szintű kollektív szerződés megkötésével szeretnék szentesítni.
Hozzáfűzte: a sztrájksorozatot mindaddig folytatják, amíg az egyeztető tárgyalások eredményt hoznak. A következő munkabeszüntetés időpontját október 26-ára tűzték ki, amelyről az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálatnak is tudomása van.

Ruszin-Szendi "Slava Ukraina" köszöntése csak a jéghegy csúcsa, már a Nemzetbiztonsági Bizottságnál az ügy