Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a hónap folyamán öt vidéki nagyvárosban népszerűsíti kormánya programját. Batiz András kormányszóvivő kifejtette: a Pécset, Miskolcot, Szombathelyet, Szolnokot és Nyíregyházát érintő kormányfői „országjáró körút” összesen 23 millió forintjába kerül az adófizetőknek. Batiz szerint ez helyszínenként 4,6 millió forintnyi közpénzbe kerül, amely magában foglalja a sportcsarnokok helyiségbérletét, a hang- és fénytechnika, a színpadépítés, a technikai személyzet, a szállítás és a szervezési feladatok költségeit. A szóvivő elmondta: a lakossági fórumokra bárki ingyen bemehet, és ott kérdéseket tehet fel.
Ugyanakkor az Index arról értesült: a közpénzből szervezett körúton Gyurcsány szűk körű megbeszéléseket is folytat majd, mivel mind az öt nagyváros élén szocialista polgármester áll. Batiz a Magyar Nemzet kérdésére kifejtette: az országjáró körút keretei közé csak az öt lakossági fórum tartozik, bár nincs kizárva, hogy a kormányfő útközben máshová is ellátogat, megállót tart. A szűk körű megbeszélésekkel kapcsolatban elmondta: a miniszterelnök nyilvánvalóan vacsorázik esténként, de ennek sincs semmi köze a körúthoz.
A kommunikációs offenzívához tartozik az is, hogy Gyurcsány Ferenc végül is elfogadta a Kossuth rádió rendszeres interjúra történő felkérését. A Népszabadság a múlt héten még arról írt, hogy az ajánlatra Gyurcsány úgy reagált, hogy akkor nyilatkozik, ha van mondanivalója, és valódi kérdéseket kap, nem pedig mikrofonállványok kérdezik. A Magyar Nemzet kérdésére, miszerint ezzel a kormányfő arra az emlékezetes interjúra gondolt-e, amelyet Friderikusz Sándor készített vele, és olyan kérdések hangzottak el, mint például, hogy jó a frizurája, illetve csinos a felesége, Batiz elmondta: nem tudja, hogy a kormány közeli napilap miből vonta le következtetéseit, és azokat nem is akarja kommentálni. Kifejtette: biztos abban, hogy Gyurcsány szeret valódi kérdésekre válaszolni. Köztudott ugyanakkor, hogy a Magyar Nemzet másfél hónapja szeretne interjút készíteni vele, ám a miniszterelnök stábja eddig képtelen volt időpontot találni számukra.
Ismeretes: az előző kormányzati ciklusban az MSZP és az SZDSZ folyamatosan támadta a Magyar Rádiót a miniszterelnöki interjúk miatt. Az SZDSZ „árnyékkuratóriuma” például azt állította: az intézmény ezzel megsérti a médiatörvényt.
(Magyar Nemzet)
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat